"Tajemnicza wyprawa" (Nowa Era)

Chyba każdy lubi podróżować, poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Często jednak te dalekie krainy pociągają nas tak bardzo, że zapominamy, jak wyjątkowe mogą być miejsca nam najbliższe. I to właśnie te miejsca stały się tematem kolejnej edycji konkursu literackiego "Popisz się talentem". Organizuje go wydawnictwo Nowa Era, a wziąć w nim udział mogą wszyscy uczniowie szkół podstawowych. A jedną z nagród i to chyba tą najcenniejszą, jest opublikowanie zwycięskich opowiadań w tomie pokonkursowym. Tom pokonkursowy niedawno się ukazał. Znalazło się w nim trzydzieści opowiadań. Autorami połowy są uczniowie z klas 1-3, drugą napisali ich starsi koledzy z klas 4-7. Akcja wszystkich opowiadań toczy się w miejscach, w których mieszkają ich młodzi autorzy. Zabierają oni czytelników pod Giewont i na najwyższy łódzki dach. Do Wrocławia i nad Wisłok. W każdym z tych zwykłych-niezwykłych miejsc na bohaterów opowiadań i czytelników czekają niezwykłe przygody. Można tam na przykład znaleźć list z przeszłości albo spotkać krasnala. Można przeżyć wyjątkową przygodę w lesie i na szkolnym boisku. Każde kolejne opowiadanie utwierdza czytelników w tym, że niezwykłe rzeczy czekają na nas wszędzie, musimy tylko uważnie obserwować to, co dzieje się wokół nas. Wszystkie opowiadania łączą bohaterowie. Zadziorna Ela i spokojny Wojtek zabierają czytelników w podróż po Polsce, podróż po małych ojczyznach, które jak się okazuje, kryją w sobie prawdziwe skarby. Warto je poznać.
Konkursy literackie odbywały się od zawsze, pewnie z wielu z nich ukazywały się tomy pokonkursowe. Jednak Tajemnicza wyprawa na ich tle znacząco się wyróżnia. Każde opowiadanie uzupełniają piękne, bardzo kolorowe, prawdziwie baśniowe ilustracje. Stanowią one doskonałe uzupełnienie historii, a dla młodych autorów tak profesjonalna szata graficzna, którą zyskały ich opowiadania, to kolejne, ogromne wyróżnienie. A cała książka jest interesującą lekturą nie tylko dla nagrodzonych młodych pisarzy. 
Poza tym jeśli któryś z czytelników poczuje się na siłach, żeby napisać kolejne opowiadanie o przygodach Eli i Wojtka, to w książce jest na to miejsce. Każdy może napisać własną historię i ona również trafi do tej książki. W końcu Tajemnicze wyprawy są dla każdego, kto ma bogatą wyobraźnię:) A w książce czeka na czytelników jeszcze jedna niespodzianka, na ostatnich stronach znalazł się podróżownik, z którym każdy może zaplanować wyjątkową podróż po Polsce! Być może dla kogoś będzie ona źródłem pisarskiej inspiracji. Tajemnicza wyprawa
30 opowiadań nagrodzonych w ogólnopolskim
konkursie literackim
dla uczniów szkół podstawowych
Popisz się talentem 2018
ilustracje Anna Gensler, Wojtek Sendal
Nowa Era, 2018 


https://www.nowaera.pl/

Komentarze

 1. Ciekawa książka :)i pomysł na napisanie swojej przygody Eli i Wojtka- super;)

  OdpowiedzUsuń
 2. jestem pod wrażeniem tej książki! To jest piękny gest dla dzieci i wielkie wyróżnienie

  OdpowiedzUsuń
 3. fajna inicjatywa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale piękne ilustracje i bardzo fajny pomysł książki. Chciałabym kiedyś (jak będę miała już dzieci) zaszczepić w nich taką miłość do podróżowania!

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubimy książki, ich nigdzy za mało :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie, że te opowiadania są napisane przez rówieśników czytających je dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna inicjatywa! jako dziecko uwielbiałam pisać opowiadania, miałam cały zeszyt, który po kilku latach w przypływie chwili zniszczyłam...nie mogę sobie darować do dziś.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też robimy takie tajemnicze wyprawy, świetna książeczka :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że córce mogłaby się spodobać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkim moim znajomym na pewno polecę ten blog.Wszystkie artykuły na tym blogu są po prostu rewelacyjnie napisane.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla dzieci musi to być ogromne wyróżnienie i przeżycie, że ich opowiadanie zostało wydane w książce :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz