Seria "Książkogra" (Nowa Era)

Czy Wasze dzieci lubią książki z różnymi zadaniami do rozwiązania? Podejrzewam, że tak, bo chyba każde dziecko je lubi. Tosia nie jest wyjątkiem. Ona również uwielbia łamigłówki, zagadki, krzyżówki i rebusy. Potrafi spędzić nad nimi naprawdę długie godziny i widać, że sprawia jej to bardzo dużą przyjemność. Przyjemność, którą łączy się z nauką, bo przecież każda taka łamigłówka rozwija u niej pewne umiejętności.


Zabawę i naukę łączy również seria KSIĄŻKOGRA wydana przez Nową Erę. Do tej pory ukazały się cztery książki, a każda z nich rozwija u dzieci inne umiejętności.
 • Kopnięte Królestwo, które powstało po tym, jak potknął się o nie pewien olbrzym, to zbiór zadań z matematyki i języka polskiego. 

 • Wyszukiwanka Łośka Tośka to zbiór zagadek, w których liczy się przede wszystkim spostrzegawczość i rozwija wyobraźnię.
 
 • Baśniowa gimnastyka w dwóch językach, jak wskazuje tytuł przez zabawę i w baśniowej konwencji uczy języka angielskiego. •  Ćwiczenia z myślenia z Psem Plusem to zbiór zadań matematycznych, które rozwijają zdolność logicznego myślnia i rozwijają koncentrację.
 

W każdej książce znajduje się kilkadziesiąt zadań o różnym stopniu trudności. Zadania są bardzo różnorodne. Dzieci znajdą tam krzyżówki, zagadki, wyszukiwanki, a nawet kolorowanki.


Na rozwiązywaniu zadań zabawa z "Książkogrami" jeszcze się nie kończy. Jak wskazuje nazwa serii, w książkach znaleźć można jeszcze gry. W każdej inną. Grając w nie dzieci utrwalą zdobyte wiadomości, rozwiną posiadane umiejętności i będą się świetnie bawić. Będzie to doskonała rozrywka dla całych rodzin.


Książek z zadaniami dla dzieci jest wiele, te na ich dla wyróżniają się przede wszystkim różnorodnością zadań oraz umieszczenie większości z nich w literackim kontekście. Nawet, jeśli książka skupia się na rozwijaniu umiejętności matematycznych, to i tak znajdzie się w niej wiele fragmentów do czytania. Nie jest to dziwne, bo za "Książkogry" odpowiedzialne są osoby, które współtworzą "Świerszczyka". Właśnie dlatego cała seria jest tak dobrze napisana, świetnie zaplanowana i doskonale zilustrowana. To świetna propozycja dla wszystkich żądnych wiedzy dzieci. Z "Książkogrami" będą się uczyć i świetnie bawić.

"Książkogry" znajdziecie na
Komentarze

 1. Bardzo lubię kreatywne książki, zaskakują, rozwijają i chętnie do nich wracamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Baśniowa gimnastyka jest super propozycją dla moich uczących się drugiego języka dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa z tego typu książkami! Co więcej - są przepięknie wykonane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super książki. Brakuje mi tu tylko zabawy z językiem obcym.

  OdpowiedzUsuń
 5. cos dla nas :0 idealny zestaw dziewczynki codziennie robia tego typu książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego typu ksiązki to jedne z ulubionych mojego syna

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealny zestaw na deszczowe popołudnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysłowe i interesujące dla małych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz