Elmer świetuje urodziny i ma prezenty dla dzieci!

Zwyczaj jest taki, że to jubilat otrzymuje w dniu swoich urodzin prezenty. Lata mijają i jakoś nikt tego zmieniać nie czuje potrzeby. Bo i po co? 

A jednak dobrze znany i lubiany przez dzieci kolorowy słoń Elmer. Ów słoń obchodzi w tym roku trzydzieste urodziny i z tej okazji, razem z wydawnictwem Papilon, postanowił dać czytelnikom dwie nowe książki, których jest bohaterem.


Pierwsza, to książka ze specjalnym, urodzinowym opowiadaniem. Pojawiają się w nim wszyscy znani z wcześniejszych tomów bohaterowie. Wpadli oni na pewien, dość odważny i nieco szalony pomysł. Postanawiają udawać, że zapomnieli o urodzinach swojego kolorowego przyjaciela. Co prawda niektórzy mają co do tego spore wątpliwości, jednak ci, którzy są absolutnie pewni swojego pomysłu, natychmiast je rozwiewają i nie pozostawiają pola do dyskusji. Następnego dnia wszystkie zwierzęta unikają Elmera. Słoń w kratkę nie wydaje się jednak specjalnie tym smucić. Dlaczego? Rozwiązanie tej zagadki zaskoczy wszystkich, a najbardziej dowcipnisiów, którzy chcieli zrobić Elmerowi psikusa!Urodzinowe przyjęcie Elmera jednak jeszcze się nie kończy, bo oto od niedawna nasza oczy oczy książka, której wcześniej nie było! Gdzie jest Elmer? Wyszukiwanka to zbiór zagadek, które sprawdzają dziecięcą spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia faktów. Twarde strony mogą sugerować, że mamy do czynienia z książką dla maluchów. Nic bardziej mylnego. Prawie ośmioletnia Tosia kartkowała tę książkę bardzo długo. Szukała niedźwiedzi polarnych, wypatrywała biedronek i małego krokodyla. Przed jej wzrokiem umykał cętkowany lampart i śpiący hipopotam. Musiała wypatrzeć małpę, która wisi na ogonie i gumową kaczuszkę. Niektóre schowały się naprawdę dobrze, więc ich znalezienie zajęło jej sporo czasu. Nawet dla nas nie było to łatwe. To oczywiście nie jest wada, ale zaleta! Dzięki temu czas spędzany z tą książką znacznie się wydłuża i na pewno nie będzie to czas zmarnowany. Dzieci będą się świetnie bawić, rozwiną swoją spostrzegawczość i spędzą miło czas ze swoim ulubieńcem.
Jeśli jubilaci zawsze będą nam dawać takie prezenty, jestem za zmianą obyczajów! Urodzinowe książki o Elmerze spodobają się wszystkim fanom tego bohatera oraz tym, którzy o słoniu w kratkę jeszcze nie słyszeli. Jeśli poznają go właśnie z tych książek, to przyjaźń na lata mają gwarantowaną. Elmerowi trudno się oprzeć, mądra historia, miłe dla oka ilustracje i bohaterowie, których nie można nie polubić - to na pewno się sprawdzi. Powiem więcej, to sprawdza się od trzydziestu lat. 

Książki o Elmerze znajdziecie 
na stronie wydawnictwa


https://publicat.pl/papilon

Komentarze

 1. Elmer to jest super gość! :) Nawet nie wiedziałam, że ma już tyle lat - jest prawie tak stary, jak ja ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody Elmera są świetne :) Mamy jedną książkę o nim i syn swego czasu, tylko to chciał czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam takie urodziny <3 a Elmera muszę poznać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Słoń w kratke ? Podoba mi się :-)
  Nie znam , co prawda jego książek ,
  ale pewnie dzieci go znają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubimy Elmera. Urokliwe książeczki, uroczy nietuzinkowy bohater. Tych akurat nie mamy, muszę się rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię ich książeczki. Są ładnie wydane i kolorowe ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przypomina mi to książkę o słoniu, którą miałam w dzieciństwie, ciekawe, co się z nią stało, chętnie bym ją odszukała i przeczytała synowi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajne, chociaż muszę przyznać, że recenzja robi na mnie jeszcze przyj mniejsze wrażenie niż sama książka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nam Elmer jakoś niezbyt przypadł do gustu, chociaż muszę przyznać,że ta wyszukiwanka wygląda fajnie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz