"Akademia Mądrego Dziecka. Mój zeszyt obserwacji" - nowa seria wydawnictwa EGMONT

Lato sprzyja wycieczkom i aktywnościom na świeżym powietrzu. Paradoksalnie sprzyja również nudzie. Dzieci, które przez dwa miesiące nie chodzą do szkoły zaczynają narzekać na to, że nie mają co robić. Rodzice muszą się wtedy nieźle nagimnastykować, żeby głowa nie pękła im od nadmiaru dziecięcych narzekań. Wydawnictwo EGMONT przygotowało coś, co wszystkim rodzicom i dzieciom na pewno przypadnie do gustu i umili letnie dni. 


Seria "Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych" to gratka dla wszystkich, którzy lubią przyglądać się otaczającemu ich światu. Wydane zostały cztery zeszyty:

 • Przyroda w mieście
 • Drzewa
 • Owady
 • Pożywienie

Każda książka pełna jest ciekawostek do przeczytania i zadań do rozwiązania. Przeglądając je można dowiedzieć się, jakie zwierzęta żyją w mieście. Baczne oko obserwatora pozwoli, po przeczytaniu tej książki, dostrzegać w najbliższej okolicy rzeczy i zjawiska, których do tej pory nie widzieliśmy. Zupełnie inaczej spojrzymy na kwitnące drzewa i owady latające wokół pięknych, kolorowych kwiatów. Przyjrzymy się dokładnie temu, co jemy i dowiemy się, skąd bierze się to, co trafia na nasze stoły. Poznamy lepiej owady, które mieszkają w pobliżu i rośliny, które rosną wokół naszych domów. 
Sporo jest w tych książkach do czytania, ale jeszcze więcej jest do rozwiązywania. Trzeba kolorować, wycinać, łączyć i pisać. Zabawa jest fantastyczna. Na dodatek, w tym przypadku, zgrabnie łączy się z nauką. Nauką niezwykle przyjemną. Przy tych książkach wiedza sama wchodzi do głowy. Poza tym szybko możemy szybko sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Wystarczy wyjść na spacer i rozejrzeć się dookoła. W książkach wiele jest także wiele zadań, które pomagają nam żyć w zgodzie z naturą. Znajdziecie tam na przykład przepis na to, jak zrobić własny ogródek. Można, z pomocą tych książek, spróbować zasadzić własny dąb albo upiec bezglutenowe ciasto czekoladowe.
Seria "Mój zeszyt obserwacji" spodobała się całej naszej rodzinie. Każdy zeszyt jest kopalnią pomysłów i świetnym sposobem na rodzinne spędzenie czasu. Zamieszczone na kolejnych stronach ciekawostki zaskakiwały również nas. Bardzo spodobało nam się to, że te książki pozwalają nam lepiej żyć. Staramy się dbać o środowisko każdego dnia, mamy jednak świadomość popełnianych czasem błędów. Tu znaleźliśmy kolejne pomysły na bycie EKO, na pewno wykorzystamy je w praktyce. Cała seria to również szansa na lepsze poznanie otaczającego nas świata. I dzieci, i my cały czas wiemy o nim za mało. Stąd dowiemy się naprawdę wiele. Wiedzę podano w ciekawej i zrozumiałej dla dzieci formie, uzupełniono pięknymi ilustracjami. Współtwórcami książek uczyniono czytelników. Czego chcieć więcej? Jedynie kolejnych tomów!

Serię "Mój zeszyt obserwacji"
znajdziecie na stronie wydawnictwa EGMONT

Komentarze

 1. Te książeczki są tak świetne, że jak tylko zobaczyłam je w internecie od razu zapisałam na listę do kupienia. Mega mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo. Na tym etapie owady to by najbardziej zainteresowały moja Córe :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zeszyty są wspaniałe. Mamy wszystkie cztery!🙂 Masa ciekawych faktów podana w przystępny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. super te zeszyty! muszę zamówić dla mojego starszaka

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjne zeszyty - też mamy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacyjne zeszyty! Już zaglądam na stronę żeby im się przyjrzeć bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy te zeszyty i aktualnie jest szał na nie wśród dzieciaków

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale super, już je lubię :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz