"Monstrrrualna erudycja" (Wydawnictwo EGMONT)

Zabrzmi to banalnie, ale książki przekazują nam wiedzę o świecie. Nie mam tu na myśli tylko encyklopedii, ale również (a może przede wszystkim) książki popularnonaukowe. Ten gatunek literacki ma spore grono fanów, które cały czas się powiększa. Wśród miłośników książek popularnonaukowych wielu jest również młodych czytelników. Wcale im się nie dziwię, bo mając do wyboru TAKIE książki sama staje się fanką tego typu publikacji.


TAKIE, czyli wydane przez EGMONT w ramach serii "Monstrrrualna erudycja". Nie znałam ich wcześniej, choć okazało się, że obecne na rynku wydawniczym były już w czasach mojego dzieciństwa. Ja wtedy czytałam jedynie "Strrraszną historię" i nie kierowałam swoich zainteresowań w stronę nauk ścisłych. Teraz, jako mama ciekawskiej ośmiolatki, muszę nadrabiać zaległości i regularnie poszerzać swoją wiedzę. Najlepiej poszerza się ją oczywiście w towarzystwie, więc czytamy te książki razem. 
Do tej pory ukazały się cztery tomy serii:
 • Wstrząsająca elektryczność
 • Straszliwa prawda o czasie
 • Nieznośna natura
 • Śmiertelne choroby.
Każda książka w bardzo ciekawy sposób tłumaczy młodym bardzo zawiłe kwestie. Jak na przykład te związane z rozwojem poważnych chorób albo z pomiarem czasu lub zjawiskiem elektryczności. Z każdym z tych zjawisk obcujemy na co dzień, często jednak niewiele o nich wiemy. Po prostu są i to nam wystarcza. Kiedy jednak zaczynamy zadawać sobie na ich temat pytania sprawa się komplikuje. 
Seria "Monstrrrualna erudycja" wszystko czyni łatwiejszym. Świetna narracja, zabawne wtrącenia, liczne zagadki i quizy, to wszystko sprawia, że wiedza sama wchodzi do głowy. My przy lekturze tych książek bawiłyśmy się doskonale. Każdy żart wywoływał na naszych twarzach uśmiech, każda ciekawostka wzbogacała dotychczasową wiedzę. Lepszej lektury dla ciekawych świata młodych czytelników nie można sobie wyobrazić. Książki z tej serii będą również ciekawą propozycją dla dzieci, które czytać nie lubią. Myślę, że zwłaszcza ci, którzy nie przepadają za literaturą piękną, tymi książkami będą zachwyceni. Rozśmieszą ich do łez, odpowiedzą na setki pytań i zapewnią świetną zabawę połączoną z edukacją. Ja takim książkom mówię zdecydowane TAK! 


serię "Monstrrrualna erudycja" znajdziecie na stronie
wydawnictwa EGMONT


Komentarze

 1. Świetne są takie publikacje dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Średniemu synkowi przypadłyby do gustu te książeczki. Ale z chęcią i najmłodszemu bym je na głos poczytała, bo też lubimy takie wesołe książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę przyznać, że bardzo mnie zainteresowały Twoje propozycje. Chyba się skuszę i kupię mojemu najmłodszemu synkowi, który interesuje się takimi zagadnieniami. A jeszcze, jak w książeczce są quizy, to jest bardzo atrakcyjna i na pewno mu się spodoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki popularnonaukowe zawsze pożerałam w całości bez popijania. Świetne pozycje! Jak mi maluch podrośnie, będziemy kompletować biblioteczkę takimi właśnie książkami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu kiedy my bylismy mali nie było takich świetnych książek

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialne są te książki, dla starszych dzieci

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pomysł na serię, takie książki popularnonaukowe dla dzieci są tak świetnie wydane, że aż samemu chciałoby się je poczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna książka! Mam pierwszą edycje wydaną około 2000 roku z tego co pamiętam. Generalnie super, że wróciło.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz