"Ja i świat. Informacje w obrazkach" (Wydawnictwo ADAMADA)

Czy Wy też tak źle znosicie pierwsze tygodnie jesieni? My najchętniej zaszyłybyśmy się pod kocem, z kubkiem parującej herbaty i dobrą książką w ręce. Nie, prawda jest tak, że wcale nie jest to nasz plan, ale nasza rzeczywistość. Jesień to doskonały czas na nadrobienie wszystkich książkowych zaległości. Dlatego korzystamy z kiepskiej pogody, cieszymy się szybko zapadającym zmrokiem i czytamy!

Czytamy jednak nie tylko powieści, ale także książki popularnonaukowe. Tych ostatnio ukazuje się tak wiele, że trudno za nimi nadążyć, ale prawda jest taka, że prawdziwe perełki nigdy nie umkną naszej uwadze, więc i ta musiała nas zainteresować!


Ja i świat. Informacje w obrazkach to książka o wszystkim, co nas otacza. Z niej dowiedzieć się można, które imię jest najpopularniejsze, w którym kraju najwięcej się czyta i co na śniadania jedzą mieszkańcy całego świata. Już słyszę, jak niektórzy z Was mówią pod nosem, że to żadna wiedza tajemna i, że odpowiedzi na każdy z tych tematów znajdziecie w internecie. Nie przeczę, ale spieszę donieść, że tu nie tylko o treść chodzi, ale przede wszystkim o formę! Jest to bowiem niemal książka obrazkowa. Grafik, wykresów i rysunków znajdziecie tu więcej niż tekstu. To na nich znajdujecie odpowiedzi na ciekawe pytania zadawane przez twórców tej książki. Jakie? Oprócz tych już przytoczonych wcześniej, możecie się dowiedzieć na przykład jaki model rodziny popularny jest w różnych rejonach świata albo jakie gry i zabawy lubią dzieci w poszczególnych krajach. Zobaczycie ile godzin spędzają w szkole rówieśnicy naszych dzieci z całego globy i dowiecie się, co w tych szkołach je się na obiad. Sprawdzicie, w którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci i zajrzycie do najlepszych parków rozrywki na całym świecie. 


W książce jest pięćdziesiąt plansz wypełnionych infografikami. Każda dotyczy innego tematu. Czytając i oglądając ją można zdobyć naprawdę sporą wiedzę i znacząco poszerzyć swoje horyzonty. To prawdziwa gratka dla wzrokowców, miłośników grafik i wykresów. Oni od tej książki na pewno nie będą mogli się oderwać. A inni? Będą równie zadowoleni, bo Ja i świat to propozycja dla wszystkich, którzy są świata ciekawi. Tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i stale dowiadywać się czegoś nowego. Czy Wy albo Wasze dzieci zaliczacie się do tego grona? Jeśli tak, to ta książka musi trafić do Waszej biblioteczki!


Ja i świat. Informacje w obrazkach
Mireia Trius
Joanna Casals
tłumaczenie Karolina Jaszecka
ADAMADA 2019


Komentarze

 1. Też jakoś w tym roku jesień jest dla mnie nie łaskawa i zaszyłabym się pod kocykiem z kubkiem kawy..niestety nie ma jak:) A co do książki to bardzo interesująca i pouczająca

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, ja też tak mam choć dzieciaki wolą aktywniej spędzać czas. Książka świetna, na pewno by zyskała uznanie u moich "Trojaczków".

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas jesień zaczeła się chorobą, więc siła rzeczy mieliśmy więcej czasu na książeczki. Ta którą pokazujesz prezentuje się całkiem fajnie. Moje dziewczyny z pewnością byłyby na nia chętne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna fajna, mądra książeczka dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna propozycja dla dzieci, może się przydać w szkole, dobrze znać ciekawostki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta ksiązka mega mi się podoba pod każdym względem

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie książki, które w taki fajny sposób przekazują dzieciakom wiedzę o świecie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz