"Kraina Lodu II" (Wydawnictwo Egmont)

Niesłabnąca popularność Krainy Lodu szybko zaczęła mnie męczyć. W międzyczasie powstało kilka naprawdę dobrych (a może nawet lepszych) filmów dla dzieci, a żaden z nich nie został tak mocno przejęty przez popkulturę jak przygody Anny i Elsy. W naszym domu etap fascynacji tą produkcją również miała miejsce. I choć Krainy Lodu nie oglądaliśmy pewnie rok, to wiadomość o planowanej premierze zelektryzowała całą naszą rodzinę i wszyscy odliczamy dni do wizyty w kinie.


Historia opowiedziana w filmie nie będzie dla mnie wielką niespodzianką, bo od kilku dni mamy w naszej biblioteczce wydane przez EGMONT książki z opowieściami filmowymi. Książki mamy dwie, jedna z nich należy do serii "Kocham ten film" (i ta jest nieco dłuższa), druga do "Biblioteki Mądrego Dziecka". Każdą wydano w twardej oprawie. Wszystkie wyróżniają się piękną szatą graficzną. Samej fabuły nie chcę Wam zdradzać, bo nie będziecie się dobrze bawić w kinie. Kilka słów o filmowych historiach powiedzieć jednak muszę. Po pierwsze, w Krainie Lodu II pojawią się bohaterowie, których poznaliśmy i polubiliśmy w filmie z 2013. Pojawią się oczywiście także nowi bohaterowie. Ci pomogą Elsie poznać tajemnicę jej przeszłości. Siostry dowiedzą się również czegoś na temat swoich rodziców. I to chyba tyle, więcej nie napiszę, bo nie powinnam i tak naprawdę nie chcę.Zawsze po obejrzeniu dobrego filmu animowanego szukamy książki, w której znaleźć można całą opowiedzianą w nim historię. Najczęściej kupujemy ją od razu po obejrzeniu filmu. Tym razem kolejność była nieco inna. Książki mamy, a Krainy Lodu II jeszcze nie widziałyśmy. Ba! Ten film nie miał jeszcze premiery. Tosia nie zdecydowała się jednak ich jeszcze przeczytać, ponieważ chce mieć niespodziankę i najpierw obejrzeć film. Ale próbowała czytać mi przez ramię, kiedy ja poznawałam Krainę Lodu II. Nie przeczytała całości, czeka cierpliwie. Dużo czasu nie zostało, już niedługo poznamy tę historię razem, ponownie przeniesiemy się do Arendelle i spotkamy starych dobrych znajomych. Czy Was ta perspektywa też cieszy? :)
Książki z tej serii kupicie na stronie

Komentarze

 1. My ostatnio dopiero pierwszy raz oglądaliśmy Krainę Lodu i jednak jeszcze dzieciakom się nie spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Film (pierwszą część) lubimy, książki też mamy. Ciekawa jestem tej drugiej części. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karina lodu to ulubiona bajeczka mojej córki. Jeszcze książeczki nie mamy, ale laki, zabawki, gry, po prostu wszystko co ma rysunek Elsy lub Olafa musi być w posiadaniu mojego dziecka. Oczywiście to tylko przejściowe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kraina lodu nie leży w kręgu naszych zainteresowań, ale te książeczki są piekne! Na pewno spodobałyby się chrześnicy męża.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj rezerwacja na film już zrobiona. Pierwsze książki przeczytane :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba najbardziej gorący aktualnie temat wśród dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

 8. Szkoda ze książeczki nie opowiadają całej filmowej historii i kończą się w połowie :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam ,że są ksiażeczki z Krainy lodu 2 :) dzięki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz