"Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja" (Wydawnictwo Wilga)

Jeszcze na dobre nie rozpoczęło się tegoroczne Boże Narodzenie, a Tosia ma już plany na kolejne. Wymyśliła sobie, że za rok musi przyłapać podrzucającego podarki Mikołaja. Plan ambitny i dość szczegółowo obmyślony. Jednym z prezentów, które chce w ciągu nadchodzącego roku jest kamera, którą planuje zainstalować w pobliżu choinki. Czy nas to dziwi? Niespecjalnie. Chyba każdy z nas myślał kiedyś o czymś podobnym. Zuzia, bohaterka książki, Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja, na pewno też.


Ta dziewczynka nie musiała jednak zastawiać na Mikołaja wymyślnych pułapek. Święty Mikołaj po prostu zapukał do jej okna! W ręce trzymał napisany przez Zuzię list. Dziewczynka napisała tam o swoim wielkim marzeniu, a Mikołaj zdecydował się je spełnić. Jakie to było życzenie? Dziewczynka chciała odwiedzić Świętego w jego domu. Pewnie pisząc ten list gorąco wierzyła, że marzenie się spełni. Ale czy ktoś miał równie silną wiarę w to, co ta mała dziewczynka? Pewnie nie. A jednak marzenie udało się spełnić. I dzięki temu my wszyscy, którzy nigdy takiej prośby do Mikołaja nie wysłaliśmy, możemy zobaczyć, co na Biegunie Północnym się dzieje. A jest co oglądać, bo książka Catherine Jacob pełna jest okienek, które można otwierać i, które czynią tę wyjątkową historię jeszcze bardziej niezwykłą!Świątecznych książek jest wiele. Pewnie można nawet powiedzieć, że zbyt wiele. Uginają się od nich półki w księgarniach i marketach. Każdy może znaleźć coś dla swojego dziecka, nawet kiedy nie wkłada w to specjalnego wysiłku. Kupujemy, czytamy i odkładamy na półkę, żeby za rok je stamtąd zdjąć. Nic w tym złego, sama tak robię. Nasza półka świąteczna rozrasta się co roku, dlatego nie będziemy Was zachęcać do ograniczania zakupów. Świąteczne książki są wyjątkowe, a czytanie każdej z nich sprawia nam ogromną przyjemność, więc Wy również nie musicie się ograniczać. Powiem więcej, zalecam Wam czytanie świątecznych książek dzieciom! Od najmłodszych lata, od pierwszego Bożego Narodzenia. To będzie wyjątkowe wspomnienie na lata, a teraz da całym rodzinom chwile wytchnienia, pozwoli być razem i nie przejmować się nawet brakiem śniegu! Książka, którą pokazałam Wam dzisiaj doskonale się do tego nadaje. Dlatego życzę Wam miłego czytania pod choinką z kubkiem kakao albo gorącej czekolady w ręce!

 


Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja
Catherine Jacob
ilustracje Ag Jatkowska
tłumaczenie Anna Jędrzejczyk

Komentarze

 1. Książeczka idealna na święta dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o proszę jaka pomysłowa Tosia, monitoring choinki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna. Takie książki sprawiają ogrom radości :) Kupiliśmy Alexandrowi książeczki rozkładane tutaj w UK, i czytamy każdego wieczoru celebrując jeszcze... mimo iż Święta przeminęły, skończyły się. Chciałam złożyć życzenia udanego Sylwestra i Dobrego Nowego 2020 Roku dla Ciebie i dla Twoich bliskich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy i Wam również życzymy wszystkiego dobrego!

   Usuń
 4. nie przepadam za książkami o tematyce świątecznej, ale myśle, że ta spodobałaby się mojej córce :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem świątecznych książek nigdy zbyt wiele ;) Wszelkie nowości zawsze mile widziane - zwłaszcza takie, jak ta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To wydawnictwo wydaje się całkiem ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny plan Tosi :) Ciekawe czy się uda ;) To niesamowite, że każde dziecko próbuje przyłapać Mikołaja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta się u nas nie znalazła przed Świętami, ale widzę, że warta jest uwagi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz