"Lody we wszystkich smakach" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Dzieciństwo to taki czas w życiu człowieka, kiedy można marzyć do woli i nikt tych marzeń nie wyśmiewa. Wtedy snuje się najodważniejsze plany na przyszłość i bez obaw wypowiada się te marzenia głośno.


Bohaterowie książki Pawła Mildnera są właśnie w tym, sprzyjającym tworzeniu marzeń, wieku. Oskara i Olę wiele różni i jeszcze więcej łączy. Przede wszystkim są to marzenia. Niby bardzo różne, a jednak bardzo podobne. Dzieci wypowiadają je głośno i odważnie. Czy dzięki temu dają im nadzieję na spełnienie? Chyba tak, bo na końcu jedno, to najważniejsze się spełnia. Jak dokładnie brzmiało nie mogę zdradzić, ale opowiem Wam o innych. O czym marzyli Ola i Oskar? Na przykład o tym, żeby w innym miejscu niż mieszkają albo o tym, żeby zatrzymać czas. O tym, żeby być pięknym i o tym, żeby rozumieć język zwierząt. Jedno z dzieci chciałoby zjeść tytułowe lody we wszystkich smakach, drugie marzy o spotkaniu z duchem. Tych marzeń jest w książce oczywiście więcej. Mniej i bardziej szalone. Wszystkie jednak bardzo piękne.


Czytając tę książkę zadawałam sobie jedno pytanie. Jakie marzenia ma Tosia. O wielu wiem, ale są na pewno i takie, które skrywa gdzieś głęboko w sercu. Książka Pawła Mildnera zachęciła nas do rozmowy o marzeniach. Jej i moich. Myślę, że u Was będzie podobnie, bo Lody we wszystkich smakach do tego prowokują. Lektura tej książki zapewnia czytelnikom nie tylko dobrą zabawę, jest to również świetny sposób na rozwijanie dziecięcej wyobraźni i wspieranie naszych pociech. Ta książka doskonale nadaje się na prezent. Prezent inspirujący i rozwijający. I nie tylko mam tu na myśli rozwijanie miłości do książek, ale przede wszystkim rozwijanie wiary w siebie, w swoje możliwości i w siłę swoich marzeń. Bohaterowie książki marzyć się nie boją, więc i czytelnicy nie powinni.

Lody we wszystkich smakach
Paweł Mildner
Wydawnictwo Dwie Siostry 2020


Komentarze

 1. Ciekawa książka rozwijająca wyobraźnie dziecka i nie tylko. Podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy wy to wszystko czytacie? Mnie dobry brakuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieci źle reagują na książki z mała ilością tekstu :D Od urodzenia katują mnie dłuuuuugimi powiadaniami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się interesującą propozycją czytelniczą, chętnie uwzględnię podczas szukania pomysłów na książkowy prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy tą ksiązkę. Wydaje się taka prosta, a jest na prawdę bardzomądra.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama nadal noszę w sobie wiele dziecięcych marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 7. jak dla mnie już same ilustracje są super, na pewno sięgniemy po te książkę we właściwym czasie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak ciekawie wydana książka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz