"Opowieści komiksowe" polecają się na wakacje (Harper Kids)

Wakacje z książką czy bez? Dla mnie zawsze z książką. Raczej taką przygotowaną już w domu, bo w księgarniach w kurortach zdarza mi się nie znaleźć tego, co mnie interesuje. Wakacje bez książki wydają mi się niepełne. W końcu, kiedy można mieć więcej czasu na czytanie? Tylko w te długie i leniwe wieczory na tarasie można czytać tak długo, jak tylko ma się ochotę! Dlatego do walizki zawsze trzeba wrzucić przynajmniej jedną książkę. Nawet, jeśli za bardzo czytać nie lubimy. Kto wie, może te wakacje okażą się przełomowe. Pisząc o tym przełomie myślę nie tylko o dorosłych, ale także o dzieciach. Nie brakuje przecież tych, które czytać nie lubią. Jak je do tego zachęcić? Potrzebne będą ciekawe książki. Najlepiej nietypowe, oryginalne, takich jakich wcześniej nasze dzieci nie widziały. Znalazłam dla Was takie książki i będę je dziś gorąco polecać. 


Takimi książkami są te wydane przez Harper Collins Kids w serii "Opowieść komiksowa". Jej bohaterami są postaci dobrze znane z bajek. Spotkacie tu Kaczora Donalda, Hyzia, Dyzia i Zyzia oraz Minnie i Daisy. Nie znajdziecie tu jednak przygód, które moglibyście znać z filmów albo komiksów. Są to przygody zupełnie nieznane, nowe i nigdzie wcześniej nie przedstawione. W jednej z książek, tej o przygodach Minnie i Daisy, poznacie ich perypetie w momencie, kiedy przyjaciółki rozpoczynają studia! Kto, jeszcze kilka lat temu, pomyślałby, że te bohaterki pójdą na studia. Przecież one od zawsze były małe i wydawało  nam się, że nigdy nie urosły. Jednak dorosły, poszły na studia, zamieszkają w akademiku i będą przeżywać nowe przygody. Jakie? Emocjonujące. 

O tym przekonujemy się już na pierwszych stronach książki. Równie emocjonujące są przygody młodego Kaczora Donalda (ten z kolei, pewnie ze względu na swoją zrzędliwość, zawsze wydawał nam się dorosły). Tym razem Donald jest mały. Mieszka ze swoją babcią w jej gospodarstwie. Niestety, już niedługo, przez problemy finansowe, mogą stracić wszystko, co mają. Donald nie może do tego dopuścić. Zrobi wszystko, żeby pomóc babci! 

Do zacnego grona bohaterów "Opowieści komiksowych" dołączyli również Hyzio, Dyzio i Zyzio (w dzieciństwie lubiłam ich tak bardzo, że nawet swoją świnkę morską nazwałam na część jednego z nich). Dużą przyjemność sprawiło mi pokazywanie Tosi ich przygód. Sympatyczni bracia przeżyli je w Berlinie, do którego pojechali na wymianę uczniowską. Wszystko przez szalonego naukowca, który sprawi, że podróż i pobyt w stolicy Niemiec będą nie tylko emocjonujące, ale również bardzo niebezpieczne! 

Trzy ciekawe książki. Trzy oryginalne historie. Świetne lektury na wakacje. Warte są uwagi nie tylko ze względu na snute w nich opowieści. Zachwyca również ich forma. "Opowieści komiksowe" to powieści graficzne, połączenie tradycyjnej powieści, komiksu i ilustracji. Miłe dla oka, ciekawe książki, które absolutnie się nie dłużą. Naprawdę nie przesadzę, jeśli napiszę, że czyta się je jednym tchem. To doskonałe lektury na rozpoczynające się właśnie wakacje. Ciekawe, wciągające, pełne przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Już dziś, w jednym z pierwszych dni wakacji, mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że te książki mają szansę stać się jednym z największych wakacyjnych hitów. Książki znajdziecie na Komentarze

 1. Jak wiadomo nie przepadam za komiksami, ale jak złapię to przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma to jak być dzieckiem albo nastolatkiem,
  wtedy zawsze był czas na czytanie książek :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastycznie kolekcjonuje się zestawy książek dla najmłodszych pasjonatów literatury, domowa biblioteczka rośnie na wakacyjne dni czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie mogę, moi ukochani bohaterowie na studiach! <3 Coś pięknego, ten tekst taki rozstrzelony i różnorodny, w sam raz dla dziecka niekoniecznie przekonanego do czytania, ale też właśnie na taki leniwy wakacyjny wieczór. Już się nie mogę doczekać kiedy mój synek dorośnie do czytania takich cudowności, a ja mu będę je podbierać :D zapisuję sobie w moim tajnym notesie i na pewno zakupię :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tym wydawnictwie, a szkoda bo propozycja bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Wakacje tylko z książkami, szczególnie jak leje lub trzeba siedzieć na kwarantannie, ale nawet jak nie trzeba siedzieć w jednym miejscu to czytanie książek polecam każdemu. Siostrzenców sknerusa i Donalda dobrze pamiętam. W dzieciństwie ich uwielbiałem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie cudne książeczki Ja wychowalam się na klasycznym Donaldzie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznaję, że jestem zaskoczona - bo te książeczki są całkiem inne niż klasyczne komiksy, które pamiętam z dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy jedną z tych książek, i Karina pochłoneła ją w dwa dni

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz