Opowieści na jesiene wieczory (HarperKids)

Są tacy bohaterowie i takie historie, które zapamiętujemy na zawsze. Te historie i ci bohaterowie żyją w naszej pamięci, bez względu na to, ile mamy lat. Każdy z nas bez większego problemu mógłby wymienić kilka takich opowieści. Dla mnie to na pewno bohaterowie Baśni Andersena. Te klasyczne historie poznałam jako dziecko i wiele z nich pamiętam doskonale do dziś. Jakie historie zapamięta Tosia? W tej chwili trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Jestem jednak pewna, że bohaterowie książek, które chcę Wam dziś pokazać, na pewno będą wśród nich.


Tosia nie poznała ich z tych książek. Poznała tych bohaterów dużo wcześniej. Stykała się z nimi niemal od początku, bo historie, może nie zaliczają się do klasycznych baśni, ale wiele z nich jest już na tyle starych, że klasycznymi nazwać je możemy. Przede wszystkim myślę ty o historiach, które znamy z filmów Disneya. Każdy zna przynajmniej jeden, pochodzący z tej wytwórni, film. Niektóre z nich powstały na podstawie książek, na których wychowywały się kolejne pokolenia dzieci. Wszyscy znamy Księgę dżungli, Alicję w Krainie Czarów i Pinokia. Znamy także Króla Lwa, Bambiego i Zakochanego kundla. Chyba każdą z tych historii mogliśmy się cieszyć nie tylko na dużym albo małym ekranie, ale także w książce. Pamiętam, że w dzieciństwie miałam kilka małych kwadratowych książeczek z tymi opowieściami. Miło było wrócić do nich dzięki książce do dobrze znanych historii. Raz jeszcze zobaczyć lubianych bohaterów. Ta książka rozgości się na naszych półkach na dobre i nie przesadzę, jeśli napiszę, że można ją bez wahania kupować wszystkim dzieciom, które znacie i lubicie. Na pewno będą nią zachwycone, a książka szybko trafi na szczyt listy ukochanych lektur.

Bohaterowie Disneya to nie tylko opowieści dobrze znane i od dawna lubiane. W ofercie wydawnictwa HarperKids znajdziecie również historie, których nigdy wcześniej nie znaliście. Do książki Disney. Opowieści z dreszczykiem trafiło osiem nowych, nieznanych wcześniej opowiadań, które spodobają się wszystkim, którzy lubią się bać. Oczywiście niczego przesadnie strasznego tam nie znajdziecie, ale dreszczyk emocji na pewno się pojawi. Wywołają go przygody Kubusia Puchatka, Piotrusia Pana, Belli i sympatycznych dalmatyńczyków. Traficie tam na historię bohaterów Księgi dżungli, Śpiącej Królewny oraz perypetie Myszki Miki i jej przyjaciół. Z nimi na pewno nie będziecie się nudzić. To dobra lektura nie tylko na Halloween. Uważajcie tylko w nocy, bo okładka książki... świeci! Co wrażliwsi mogą się jej wystraszyć:)

Wśród zbiorów opowiadań, które ostatnio przypadły nam do gustu, jest też jeden, który z Disneyem nie ma nic wspólnego. To historie uwielbianego przez długi czas przez Tosię lokomotywy Tomka. Teraz, Tosia na oglądanie bajek o lokomotywach jest już nieco za duża, ale czytaniu o nich niespecjalnie się opiera. W książce Tomek i przyjaciele. Biblioteka Bajek znaleźliśmy historie, których w telewizji nie widziałyśmy. Uściślając, nie widziałyśmy wszystkich, bo na kilka udało nam się kiedyś trafić. Każde z opowiadań to relacja z podróży w inny zakątek świata. Tomek zwiedza między innymi Australię, Chiny i Indie. W każdym z tych miejsc czekają na niego nowe przygody. Nie omijają go również kłopoty, ale kto zna Tomka, ten doskonale wie, że on z każdej sytuacji znajdzie wyjście.

Zbiory opowiadań w domowej biblioteczce zawsze się sprawdzają. Zwłaszcza te, w których dzieci mają okazję spotkać lubianych przez siebie bohaterów. Te książki na pewno wzbudzą ich sympatię. A ja w ogóle nie będę się temu dziwić, bo takie książki po prostu się lubi i takie historie chce się czytać. Myślę, że doskonale o tym wiecie, bo w Waszych domach jest tak samo, ale gdybyście mieli wątpliwości, to przekonać o tym możecie się tylko w jeden sposób. Zaczynając je czytać!
 
Książki znajdziecie na
 

Komentarze

 1. Ale fajne pozycje. Mój przedszkolak lubi książeczki z jego ulubionych bajek.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie miałam okazji czytać tych serii, ale widzę, że wiele tracimy i na pewno się nimi zainteresujemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opowieści z dreszczykiem oraz Najpiękniejsze opowieści mamy. Czytaliśmy przed snem. :) Uwielbiam animacje Disneya, dlatego tytuły te musiały znaleść miejsce w naszej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiamy czytanie wieczorne, te książki to świetna propozycja Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako dziecko bardzo lubiłam takie książeczki :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wydanie tych bajek, jestem pewna, że każdemu dziecku przypadną do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie te Disneyowskie serie są przepiękne! Taka sentymentalna podróż w czasy dzieciństwa! :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz