"W krainie Elfów" (Wydawnictwo dlaczemu)


Czego najbardziej nam teraz potrzeba? Pewnie większość z Was odpowie, że swobody, spotkań z ludźmi, nieograniczonego przemieszczania. Ja mam ochotę zająć myśli czymś innym niż epidemia. Pomyśleć o rzeczach przyjemnych, takich, które zawsze dawały nam radość. Pomyśleć również o tych nieco mniej rzeczywistych, ale równie miłych. Skąd brać inspiracje do rozmyślań na miłe sercu tematy? Najlepiej z książek. Na przykład takiej, jak ta, o której chcę Wam dziś opowiedzieć.


 W krainie Elfów to książka, która przyciąga wzrok potencjalnego czytelnika. Zachwyca sama okładka, jak i obiecujący niezwykłe przygody tytuł. Wystarczy przejrzeć kilka pierwszych stron, żeby przekonać się, że każda kolejna strona oferuje czytelnikowi niesamowite przeżycia. Autorka zabierze ich za góry, za lasy, za doliny. Tam, w magicznej krainie, mieszkają leśne elfy. Do tej krainy dotrą tylko wybrani. Muszą mieć ciepły uśmiech i dobre serce. Jeśli tacy właśnie jesteście, to śmiało zajrzyjcie na kolejną stronę i poznajcie mieszkańców grzybowych chatek. Poznacie niezwykłą elfią rodzinę. Mamę-Firletkę, tatę-Jeremiasza, małą Pomarańczkę, jeszcze mniejszą Melody, babcię Rezi, dziadka Itę, ciocię Mili i oczywiście narratorkę, siostrę Pomarańczki i Melody, Kwiatuszka. Czytelnicy poznają ich z kartek książki, ale jest też kilkoro dzieci oraz ich ciocia, którzy (podobno) mieli okazję poznać ich osobiście. Grupa dzieci wraz z ciocią byli wizytą w krainie Elfów zachwyceni. Spotkają tam magiczne zwierzęta, które będą potrzebowały pomocy, najprawdziwsze smoki, pracowite pszczoły, wróżki, a nawet królową. Przeżyją wyjątkowe przygody, który pozazdrości im wielu czytelników.


 

Lektura tej książki sprawiła nam ogromną przyjemność. Literacka podróż do krainy Elfów była naprawdę niezwykła. Każda kolejna przygoda przynosiła nowe zaskoczenia i wydarzenia, które poruszały naszą wyobraźnię. Ale nie tylko o poruszanie wyobraźni w tej książce chodzi. Każda z historii uczy czytelników rzeczy potrzebnych w codziennym życiu. Przypomina o konieczności niesienia pomocy innym, pokazuje wartość empatii. Uświadamia czytelnikom jak wielką rolę odgrywają relacje międzyludzkie. Przypominanie o nich, zwłaszcza teraz, jest szczególnie ważne. 


 

Czytałyśmy tę książkę i nasza zachwyt rósł z każdą przeczytaną stroną. Niesamowite malarskie ilustracje stworzone przez Blada Art są jednymi z najbardziej wyjątkowych ilustracji z jakimi w tym roku spotkałyśmy się w książkach. Każda z nich mogłaby zawisnąć na ścianie naszego mieszkania, bo jest prawdziwym dziełem sztuki. Dzięki nim lektura tej książki sprawia czytelnikom jeszcze większą przyjemność. Pobudza wyobraźnię, poszerza horyzonty i zachęca do własnych prób artystycznych. Na końcu książki dzieci znajdą kilka kolorowanek. Rysunki utrzymane są w konwencji ilustracji z książki. Jakie dzieła stworzą nasze dzieci? To zależy już tylko od nich! W krainie Elfów

Monika Smarz

ilustracje Blada Art

dlaczemu 2020


http://dlaczemu.pl/

Komentarze

 1. Zbliżają się święta i aż chce się przeczytać jakieś książki w świątecznej tematyce. A ta jest perfekt na ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba rzeczywiście bajki dla dzieci mogą działać uspakajająco,
  to taki jeszcze niewinny świat...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka 👌 i o dziwo wydawnictwa nie znam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalne rysunki! Piękna książka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilustracje są faktycznie niespotykane i oryginalne, chociaż przyznam, że patrząc na okładkę spodziewałam się czegoś innego, a tu takie zaskoczenie ��

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz