"Jak być prawdziwym mężczyzną" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Kim jest prawdziwy mężczyzna? Jak powinien ów prawdziwy mężczyzna się ubierać? Jak powinien zachowywać? Czy prawdziwy mężczyzna nosi garnitur czy może wybiera jeansy z wąskimi nogawkami? Pali papierosy czy prowadzi zdrowy tryb życia? Ma umięśnione ciało czy brzuszek? Ćwiczy na siłowni czy jeździ na rowerze? Ma duży samochód czy wybiera transport zbiorowy? Pytania można mnożyć, a znaleźć odpowiedź na choćby jedno z nich nie jest łatwo. Nie ma jednej definicji prawdziwego mężczyzny, nie ma jasnych wyznaczników tego, co prawdziwy mężczyzna mieć powinien albo czego nie może mieć.


Pytanie o cechy prawdziwego mężczyzny zadaje sobie również bohater książki Scotta Stuarta (autora książki Mój cień jest różowy). Kilkuletni chłopiec poszukuje ideału mężczyzny. Szuka wśród bohaterów sprzed lat. Silnych, groźnych, niesympatycznych. Kiedyś to oni uważani byli za godnych miana prawdziwych mężczyzn. Czy rzeczywiście nimi byli? Chłopiec ma spore wątpliwości. Dawni mężczyźni budzą w nim raczej strach niż zachwyt. Nie wierzy, że uznać za mężczyznę idealnego uznać można tylko tego, który jest bezwzględny i na każdym kroku pokazuje swoją siłę. Chłopiec czuje, że powinno być inaczej, że ważniejsze są zupełnie inne cechy. Jakie? Na przykład gotowość niesienia pomocy albo umiejętność powiedzenia przepraszam. Prawdziwy mężczyzna może (a nawet powinien) okazywać uczucia i nie poddawać się, nawet w najtrudniejszej sytuacji. Jeśli zaś chodzi o wygląd zewnętrzny, to mężczyzna może wyglądać jak chce. Nosić to, w czym jest mu wygodnie i w czym dobrze się czuje. 


 

To tylko kilka z cech i zasad, których prawdziwy mężczyzna powinien przestrzegać. Co mu to da? Na pewno szczęście. Dzięki temu będzie mu łatwiej żyć. Będzie mógł spełniać swoje marzenia, dawać radość swoim bliskim i przyjaciołom. 


 

Sama książka też daje sporo radości. Wszystkim czytelnikom, bez względu na płeć. Cieszy mnie jednak ogromnie fakt, że po długim czasie dominacji książek adresowanych do dziewczynek pojawiła się książka dla chłopców. Oni również potrzebują wsparcia, poklepania po ramieniu albo potwierdzenia, że robią dobrze. Oni również nie chcą być oceniani, wyśmiewani albo poniżani. Scott Stuart swoją książką dodaje im otuchy i pokazuje, że każdy ma swoją drogę, którą podąża. Na język polski przełożył tę książkę Michał Rusinek. Kto raz przeczytał tłumaczone przez niego książki, wie że mamy do czynienia z kolejną perełką i historią, która wzbudzi zachwyt czytelników. My jesteśmy oczarowane. Nasz te książka zachwyciła i trafia na honorowe miejsce w naszej biblioteczce!Jak być prawdziwym mężczyzną

Scott Stuart

tłumaczenie Michał Rusinek

Znak Emotikon 2021 


 https://www.znak.com.pl/

Komentarze

 1. Też bardzo cieszy mnie fakt, że jest to książka typowo bardziej dla chłopców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że na polskim rynku nie brakuje takich wartościowych dziecięcych publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się ciekawa, a jak tłumaczył Michał Rusinek, to na pewno taka jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. super propozycja czytelnicza, uwielbiam takie niekonwencjonalne i nie oczywiste lektury dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam i córkę i syna syn jest starszy, jest strasznym wrażliwcem, chyba przyda nam się ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podoba już nawet sam pomysł na książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mega jest ta książka musimy ja mieć

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz