"Wakacje z Bąblami" (Wydawnictwo Mamania)

Żyjemy w takich czasach, że z niedowierzaniem przyjmujemy fakt, że ktoś spędza wakacje we własnym domu i ogrodzie. Wakacje nieodłącznie kojarzą nam się z wyjazdami. Najlepiej dalekimi. Do miejsc kuszących pięknymi plażami, wysokimi temperaturami, smacznym jedzeniem, ciekawymi rzeczami do zobaczenia. Wakacje na wsi? Nie, tak spędzaliśmy wakacje kilkadziesiąt albo kilkanaście lat temu. Dziś poznajemy świat. A co kiedy los nie sprzyja i trzeba zostać w domu? W swojej najnowszej książce Monika Kamińska pokazuje, że wakacje spędzone w domu mogą być niesamowitą przygodą!

 

W domu musiały zostać cztery Bąble, których tacie szef dorzucił nowe obowiązki i w związku z tym tata musiał odwołać rodzinny wyjazd nad morze. Rozpacz, prawda? Oczywiście, że tak. Dzieci o wyjeździe marzyły i miały względem niego sporo oczekiwań. Niestety, los spłatał im figla i trzeba było się w nowej sytuacji odnaleźć. Jak im poszło? Czy codziennie rano lały się wiadra łez? Okazuje się, że nie. Rodzice zadbali, żeby dzieci się nie nudziły. Udawali, że pływają statkiem pirackim. Zbierali wiśnie i robili przetwory. Kąpali się w strumyku i brudzili na potęgę. Przygotowali nawet kartki, które można wysłać do koleżanek i kolegów. Wakacje marzeń? Pewnie nie dla wszystkich, ale nikt nie zaprzeczy, że Bąble przeżyły coś wyjątkowego!
Wakacje z Bąblami to znakomita lektura dla wszystkich rodzin. Nie tylko tych, które z jakiś powodów spędzają urlop we własnym domu. Monika Kamińska stworzyła wspaniałych, bardzo bliskich małym czytelnikom bohaterów. Ich przygody, choć pozornie bardzo proste, są godne pozazdroszczenia. Dzieci nie wyjechały ze swojego domu, a przeżyły rzeczy niezwykłe i doświadczyły czegoś, o czym wielu może tylko pomarzyć albo w ogóle nie wie. Przede wszystkim były ze swoimi rodzicami, nie obok nich, ale z nimi. Wszystko robili wspólnie i wszystko sprawiało im wielką przyjemność. Jest czego zazdrościć! Myślę, że Wakacje z Bąblami dla wielu rodzin mogą stać się inspiracją dla zmiany wakacyjnych planów. Jak wspaniały to czas przekonają się czytelnicy, oglądając ilustracje autorstwa Anny Simeone. Jej prace doskonale wpasowały się w klimat opowiadań i sprawiają, że wspólna, rodzinna lektura Wakacji z Bąblami jest jeszcze przyjemniejsza, jeszcze bardziej słoneczna i jeszcze bardziej wakacyjna!
 

Wakacje z Bąblami

Monika Kamińska

ilustracje Anna Simeone

Mamania 2021


Komentarze

 1. Świetna książka która pokazuje z3by cieszyć się z tego co mamy i z każdego wspólnego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno trafi do naszej wakacyjnej biblioteczki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Taką pozycję powinno poznać każde dziecko:) Piękne ilustracje na pewno sprzyjają:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna książka z bardzo ważnym przekazem. Nie ważne gdzie.. Ważne z kim. Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie widziałam wcześniej tej książki! Jestem nią ogromnie zainteresowana. Niewykluczone, że zamówię dla moich pociech. Chętnie im ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pryzyjemna wizualnie ta publikacja, napewno miło do niej zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 7. To idealna lektura dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy ma własny pomysł na wakacje, uwielbiam dalekie podróże, także po polskim regionach, ale z rozkoszą korzystam z uroków swojej leśnej działki. :) Po taką książeczkę z przyjemnością sięgniemy. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka bardzo na czasie,idealnie wpisuje się w wakacyjną tematykę :) Krótko mówiąc,doskonała lektura na lato!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz