"Księga niezwykłych zwierząt do rysowania, zgadywania i wymyślania" (Wydawnictwo Dwukropek)

Przychodzę dziś do Was z niezawodnym sposobem na nudę, czyli książką aktywizującą. Tego typu pozycje adresowane są najczęściej dla młodszych dzieci, które rozwiązując kolejne zadania poznają świat i zdobywają wiedzę. Ta książka sprawdzi się także w przypadku dzieci w wieku szkolnym.

 

Księga niezwykłych zwierząt na pierwszy rzut oka może wyglądać jak zwykły atlas zwierząt albo książka popularnonaukowa. Dopiero po przeczytaniu podtytułu orientujemy się, że to coś więcej niż znane nam do tej pory książki o zwierzakach. Anna Olej-Kobus połączyła wiele elementów i stworzyła coś, z czym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Na początek  mapa świata, na niej zaznaczono miejsca, w których żyją przedstawiciele poszczególnych gatunków. Przydadzą się bystre oczy, bo zwierząt jest naprawdę wiele i lepiej nie pominąć żadnego z nich. Kolejne strony to garść wiedzy teoretycznej i wyjaśnienie, czym są ssaki, ptaki, gady, płazy i ryby. Niedługie, ale ciekawe i przede wszystkim zrozumiałe dla młodych czytelników. Dalej znajdujemy zagadki, kolorowanki, rebusy i wyszukiwanki. Wszystkie ze zwierzętami w roli głównej. I oczywiście mnóstwo ciekawostek. O umaszczeniu poszczególnych gatunków, o ich wyjątkowych cechach i śladach, które zostawiają. Czytając tę książkę można się dowiedzieć, kto wykluwa się z jaja, kto żyje na pustyni, kto jest największy, kto najbrzydszy, a kto najniebezpieczniejszy. Ogrom wiedzy i do tego mnóstwo zabawy!
 
 

Jestem tą książką zachwycona. To doskonała propozycja na lato. Książka nie jest przesadnie duża i ciężka, więc z łatwością można zabrać ją ze sobą w podróż. Ciekawostek jest sporo, ale nie są długie, więc czytanie Księgi niezwykłych zwierząt można przerwać w dowolnym momencie i później bez trudu do niej wrócić. Tej książki nie trzeba czytać od deski do deski. Można wybierać interesujące nas aktualnie zagadnienia. Dzięki temu można się przy tej książce bawić naprawdę długo i ani przez chwilę nie czuć się znużonym. Zarówno poruszane zagadnienia, jak i przygotowane dla czytelników zadania są bardzo różnorodne, więc nie ma mowy o monotonii. Tej w wakacje się wystrzegamy, więc jeśli i Wy szukacie czegoś oryginalnego, co umili Waszym dzieciom chłodniejsze letnie dni albo wakacyjne podróże, to ta książka sprawdzi się znakomicie!


Księga niezwykłych zwierząt do rysowania, zgadywania i wymyślania

Anna Olej-Kobus

ilustracje Agnieszka Suszczyńska

Dwukropek 2021


Komentarze

 1. Bardzo ciekawa publikacja, dzieci z pewnością chętnie do niej zajrzą i dadzą się wciągnąć zabawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Doskonała publikacja nie tylko na lato. Bardzo interesujące wydanie. Uwielbiam odnajdować różne znaki drogowe charakterystyczne dla danego kraju i regionu. Książka łączy w sobie wiedzę i możliwość dobrej zabawy. Czego można chcec więcej? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująco, więc chętnie skuszę się na tę pozycję dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie ciekawe wydania o zwierzętach, więc dziękuję za polecenie tytułu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz