Recenzje Tosi: "Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy" (Wydawnictwo Zakamarki)

To nie była miłość od pierwszego czytania. Tosia do serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" przez długi czas podchodziła bardzo ostrożnie. Po jakimś czasie się do niej przekonała i od tej pory czyta je chętnie i regularnie. Dlatego dziś oddaję jej głos!

 

Nowa książka wydana przez Zakamarki to kolejny tom serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Sabotaż w punkcie skupu nie jest jednak, jak wcześniejsze książki, powieścią, ale zbiorem komiksów. W książce znalazły się cztery różne historie. Tytułowy "Sabotaż w punkcie skupu", "Zamarznięte duszyczki", "Uciekający puchar" oraz "Awantura o Jasia i Małgosię". W każdej komiksowej historii Lasse i Maja rozwiązują inną zagadkę kryminalną. Na przykład w "Sabotażu w punkcie skupu" próbują oddać puszki i butelki. Za odzyskane pieniądze mają kupić bilety na pociąg dla całej klasy. Okazuje się jednak, że ktoś regularnie wkłada do automatu różne rzeczy, które wywołują awarie. Kto to robi? Jaki ma motyw? Tego młodzi detektywi muszą dowiedzieć się sami. W historii o uciekającym pucharze będą wyjaśniać zagadkę zaginionego przechodniego trofeum. Co roku w Valleby odbywają się zawody, w których ten puchar jest nagrodą. Ostatnio wygrała szkoła z Valleby. Kolejne zawody tuż tuż, a puchar zaginął! Czy Lasse i Maja go odnajdą? Lista podjerzanych nie jest długa, ale czasu na poszukiwania również jest niewiele. 


 

Dwie pozostałe historie są równie zabawne, ciekawe i emocjonujące. A cała książka jest śmieszna i wciągająca. Komiksowe przygody Lassego i Mai na pewno spodobają się wszystkim, którzy czytali o ich wcześniejszych przygodach. Spotkają w nich swoich ulubionych bohaterów, poznają kolejne wydarzenia z ich pracy i będą się przy tym dobrze bawić. Polecam wszystkim!Cóż mogę do tego dodać? Niewiele, bo wszystko napisała Tosia. Komiksy o detektywach z Valleby przeczytała błyskawicznie i świetnie się przy nich bawiła. To doskonała propozycja na wakacje dla miłośników historii detektywistycznych oraz dla tych, którzy być może za czytaniem powieści nie przepadają, ale lubią komiksy. Tych na pewno jeszcze nie czytali! 

Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy

Martin Widmark

ilustracje Helena Willis

tłumaczenie Barbara Gawryluk

Zakamarki 2021


Komentarze

  1. Jakoś nie mogę przekonać córki do książek, ale może powinnam podsunąć jej ten komiks?

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę, że książeczka powinna spodobać się mojej młodej czytelniczce, chętnie namówię ją na spotkanie z tą przygodą czytelniczą. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Znamy tych bohaterów, ale jeszcze nie widziałam wydania w formie komiksu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz