"Podręcznik dla superbohaterów. Część 6: Bez nadziei" (Wydawnictwo Debit)

Serie literackie chyba nigdy się Tosi nie znudzą. Ona uwielbia książki, które doczekały się swojej kontynuacji i, których bohaterów może znowu spotykać. Kiedy już wie, że interesująca ją powieść ma swój ciąg dalszy, niecierpliwie wypatruje kolejnych tomów. Niedawno radość sprawiło jej wydanie szóstej części "Podręcznika dla superbohaterów".

 

To ciekawe w formie połączenie powieści i komiksu na dobre zadomowiło się w naszej biblioteczce. Główną bohaterką serii jest dziewczynka, która przez długi czas była obiektem kpin i szykan ze strony rówieśników. Nikomu dorosłemu nie chciała mówić o swoim problemie. Ukojenie znajdowała w domu i w szkolnej bibliotece. Tam też pewnego dnia znalazła bardzo dziwną książkę. Okazało się, że nie ma jej w spisie, więc bibliotekarka po prostu tę książkę Lisie dała. Był to właśnie tytułowy "Podręcznik dla superbohaterów", książka pełna była porad dla osób, które chciały działać dla wspólnego dobra, pomagać ludziom i ratować świat z opresji. Początkowo dziewczynka działała sama. Osiągała wielkie sukcesy. Czerwona Maska (czyli jej alter ego) szybko stała się popularna. Pracy miała sporo i już niedługo dołączył do niej jeden z rówieśników. Niedługo później w grupie Lisy pojawiło się dwóch kolejnych chłopców. Tu współpraca nie układała się tak gładko, bo chłopcy należeli do grupy prześladowców Lisy. Kiedy tylko coś im nie wychodziło albo sprawiało trudność obwiniali o swoje niepowodzenia właśnie ją. Niestety, w szóstym tomie animozje znowu dawały o sobie znać. Nie było jednak zbyt wiele czasu na ich roztrząsanie. W mieście zaczęły ginąć dzieci. Lisa i jej towarzysze musieli wyjaśnić tę sprawę i to jak najszybciej. Niestety, nie jest to takie proste. Dzieci muszą być bardzo ostrożne. Inaczej wpadną w poważne tarapaty!
A czytelnicy muszą uważnie śledzić ich przygody. Dzięki temu nie tylko przybliżą się do rozwiązania zagadki. Przyglądają się również perypetiom swoich rówieśników. Ich radościom i smutkom, sukcesom i problemom. Widzą, jak trudno niektórym pracuje się w grupie, jakim kłopotem bywa uznanie czyjegoś przywództwa. To bardzo ciekawa lektura i ważna lekcja dla czytelników. Choć przygody Lisy i jej kompanów nie przydarzą się pewnie żadnemu z czytelników, to relacje rówieśnicze dotyczą już każdego z nich. Dlatego tę książkę (i pięć wcześniejszych tomów) przeczytać powinien każdy młody czytelnik. To będzie dla niego mądra, ważna i ciekawa lekcja. Ciekawa lekcja w ciekawej formie. Nam połączenie komiksu i powieści bardzo przypadło do gustu. Zachwyciły nas również ilustracje. Myślę, że szczególnie przypadną do gustu tym dzieciom, które na książki dla dzieci są już za duże. Szata graficzna "Podręcznika dla superbohaterów" jest zdecydowanie bardziej młodzieżowa, więc właśnie młodszej młodzieży tę serię polecam!

Podręcznik dla superbohaterów. Część 6: Bez nadziei

Elias&Agnieszka Vahlund

tłumaczenie Marta Rey-Radlińska

Wydawnictwo Debit 2021


Komentarze

 1. Ciekawe połączenie powieści i komiksu o interesującej treści. Zapewne trafii w gusta nie jednego młodego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieciaki również bardzo lubiły nowe spotkania z ulubionymi bohaterami, seria cieszyły się u nich sporym wzięciem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie kojarzę tej serii, więc dobrze, że trafiłam na ten wpis. Wiem komu mogę ją polecić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska28 lipca 2021 17:44

  Też uwielbiam zagłębiać się w różne serie, można przyjemnie spędzić czas z ulubionymi bohaterami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że ta pozycja to świetny pomysł na prezent dla rodziców małego dziecka. Będzie można czytać przed snem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna książeczka o superbohaterach dla młodszych pociech. Moje dziecko już coraz częściej się tego typu książeczkami interesuje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz