"Mama w occie. Zabójcze pierogi" (Wydawnictwo Wilga)

Z tytułu tej książki trudno wywnioskować o czym mogłaby opowiadać i, co wspólnego mają zestawione za sobą w tytule mama, ocet i zabójcze pierogi. Najbliżej prawdy będą ci, którzy pomyślą, że to Marcin Przewoźniak napisał książkę kucharską. Co prawda nie znajdziecie tu żadnych przepisów, ale o gotowaniu przeczytacie naprawdę sporo.

 

Wszystko przez tytułową mamę, Katrinę Vege, która uznawana jest przez wielu za kulinarne guru. W telewizji, bo poza szklanym ekranem jest mamą Estery. Dziewczyna marzy o tym, żeby choć raz móc przyjrzeć się pracy mamy na własne oczy, a może nawet wziąć udział w jednym z jej programów. W końcu nadarza się okazja. Estera rusza z mamą w trasę po Polsce. Ma nadzieję, że zobaczy jak pracuje jej mama, w czymś pomoże i zaimponuje swoim rówieśnikom, z którymi relacje ma raczej średnie. Zupełnie nie spodziewa się tego, co czeka na nią w Supraślu. Trafi w sam środek sprawy kryminalnej. Okaże się bowiem, że ktoś okradł skarbiec lokalnego klasztoru i zabrał z niego bezcenne przedmioty i klejnoty. Podejrzenie pada na ekipę telewizyjną, w końcu to w jednej z przygotowywanych przez Katrinę Vege potraw znaleziono pierścień. Żeby dodać całej sytuacji jeszcze więcej dramatyzmu, kartaczem z pierścieniem zakrztusił się bardzo sympatyczny pan Władysław. I właśnie w tym momencie zaczyna się totalne szaleństwo. Policja typuje kolejnych podejrzanych, widzowie są żądni sensacji, a Estera próbuje się czegoś dowiedzieć na własną rękę. Co z tego wyniknie? To chyba oczywiste! Dla bohaterów kolejne kłopoty, dla czytelnika świetna zabawa!
 

Mama w occie. Zabójcze pierogi to książka dla wszystkich czytelników w wieku szkolnym. Spodoba się miłośnikom powieści obyczajowych, kryminalnych i kulinarnych. Znajdą w niej ciekawych i niebanalnych bohaterów, emocjonujące przygody i ciekawie opisane relacje międzyludzkie. Zarówno rodzinne, jak i rówieśnicze. Główna bohaterka naprawdę ma sporo problemów, które dotknąć mogą czytelnika. Nie dogaduje się z rówieśnikami, tęskni za mamą, która sporo czasu spędza w pracy, marzy o tym, żeby uczestniczyć w jej życiu zawodowym, które tak bardzo pochłania kobietę. Ostatecznie pomoc dziewczyny okazuje się niezbędna, a jej relacja z mamą wkracza na zupełnie inny poziom. Dlatego żaden z czytelników nie będzie po przeczytaniu tej książki ani rozczarowany, ani zasmucony!
 

Mama w occie. Zabójcze pierogi

Marcin Przewoźniak

ilustracje Agata Kopff

Wydawnictwo Wilga 2021


https://www.gwfoksal.pl/ksiazki-dla-dzieci-wydawnictwo-wilga.html

Komentarze

 1. opowieść kulinarna, a kulinarno kryminalna... no ciekawy rodzaj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo się dzieje w życiu głównej bohaterki, z jej emocjami z pewnością będą się utożsamiać młodzi czytelnicy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie po tytule ciężko zgadnąć o czym jest książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł faktycznie niewiele mówi, ale chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wilga umie wydawać książki, bardzo lubię ich szatę graficzną :-) Tą pozycją na pewno też się zainteresują :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy wpis. Musze przyznać, że faktycznie szata graficzna jest niesamowita. Też chętnie zainteresuję się tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś miałam do czynienia z tą książką. Fajnie się ją czytało. Myślę, że ta książka szczególnie spodoba się nastolatkom.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz