Z Wilgą nie można się nudzić!

Przed nami ostatnie dwa tygodnie wakacji. Dla części (a pewnie nawet dla większości) z nas letnie wyjazdy są już tylko miłym, inni jeszcze mają je przed sobą. Wszystkim, którzy wakacje spędzają z dziećmi, przyda się jakiś umilacz wolnego czasu. Na przykład, kiedy pogoda nie sprzyja albo kiedy sprzyja aż za bardzo i skwar uniemożliwia wyjście na plac zabaw. Co warto mieć w takiej sytuacji pod ręką? Dwie świetne książki z Wydawnictwa Wilga.

 

Pierwsze to 100 zadań i zabaw dla każdego. Całkiem gruby zeszyt wypełniony pomysłami na zabawę. Przydadzą się kredki i ołówek. Czasem trzeba coś pokolorować, czasem zaznaczyć. Przyda się umiejętność liczenia, znajomość ras psów i chęci do rysowania. Narysować trzeba będzie na przykład ptaka, na innej stronie dinozaura, na kolejnej owady spacerujące po liściach koniczyny. Są zadania wymagające spostrzegawczości (trzeba na przykład połączyć w pary takie same gąsienice). Będzie trzeba rysować po śladzie i pokonywać labirynty. Zadań jest mnóstwo (zgodnie z tytułem 100) i każde jest ciekawe, inne i ciekawe!
 

Jeśli dla kogoś 100 zadań to za mało, może nie wypuszczać z ręki kredek i sięgnąć po Rysowania krok po kroku. Relaksujące bazgroły. Na pierwszych stronach mandale, które trzeba poprawić rysując po śladzie. Potem ozdabianie piórek i krzewów. W końcu nadchodzi czas na prawdziwe rysowanie. Najpierw coś prostego, czyli kwiaty. Potem robi się trudniej. Trzeba na przykład narysować sowę, kubek popcornu albo słodkiego rogalika. Z tą książką narysować można również konewkę z kwiatami i mnóstwo wesołych minek. 

 
Jak widzicie, z tymi książkami nudzić się nie można. Każda strona gwarantuje świetną zabawę. Brak talentu nie będzie przeszkodą. Potrzebna jest chęć do zabawy i otwarty umysł. Każda strona to nowy pomysł na zabawę. Można korzystać z nich w domu, na wycieczce, w podróży. Książki nie są ani za duże, ani za ciężkie. Są za to kopalnią pomysłów! Dzieci będą zachwycone mogąc bawić się z tymi książkami. A rodzice? Na pewno docenią chwilę ciszy i spokoju, ale... może też zdarzyć się coś innego. Rodzice mogą (po kryjomu) sami zacząć się tymi książkami bawić. I jestem pewna, że będą czerpać z tego dokładnie taką samą satysfakcję! 

Książki znajdziecie na

  https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

 1. Super są takie zadania. A to zawsze miło i kreatywnie spędzony czas dla dziecka. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ekstra książeczki idealne dla małego przedszkolaka

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie te dziecięce zabawy nawet dorosłym mogą sprawić sporo frajdy. Ja ostatnio polubiłam wykreślanki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś czuję, że zaprzyjaźnię się z tym wydawnictwem :D :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha, chyba w każdym z nas tkwi dzieciak 😄 bardzo fajne książeczki

  OdpowiedzUsuń
 6. powiem szczerze, że mam podobne dla dorosłyxh kolorowanki też i dla dzieci :D przyłapałam sie na tym, że lubię kolorować dziecięce kolorowanki :D bardzo relaksujace zajecie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. 100 zadań to całkiem sporo. Przyznam się, że sama też takie lubię i rozwiązuję razem z córką. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię takie kreatywne publikacje, więc obie mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz