Nowości z serii "Operacje" (Media Rodzina)

Nigdy nie myślałam, że ta seria zagości w naszym domu aż na tak długo. Pierwsze tomy czytałam Tosi głośno, ponieważ Tosia czytać jeszcze nie umiała. Kolejne czytała już samodzielnie. Przeczytała wszystkie. Ja również. Zupełnie nie przeszkadza mi to, że wiek przypisany odbiorcom serii "Operacje" przekroczyłam już dawno. Tosia jakiś czas temu, ale nowe tomy przygód Olivera i Tiril przyjmuje z entuzjazmem i cały czas czyta.

 

Właśnie ukazały się dwa kolejne tomy. Pierwszy to siedemnasta odsłona dobrze znanego wszystkim czytelnikom cyklu. Kolejna książka formatu zeszytowego. Operacja Niezłe Ziółko to opis nowej sprawy, jaką rozwiązali Oliver, Tiril i Otton. Zagadka znowu znalazła ich sama, a właściwie to oni znaleźli ją. W koszu na śmieci. To tam natrafili na dwa portfele, karty lojalnościowe, paragony i zdjęcie. Młodych detektywów wyrzucone rzeczy zaintrygowały. Postanowili nie tylko dowiedzieć się do kogo należą, ale również odnaleźć prawowitych właścicieli. Szybko przekonali się, że doszło do przestępstwa. portfele zostały skradzione, a ich właścicielom zniknęły z kont spore kwoty. Trop prowadził do centrum handlowego. Tu robiły zakupy wszystkie ofiary złodzieja. Oliver i Tiril rozpoczynają kolejne śledztwo...
 

Następną sprawę, której rozwiązania podjęli się twórcy Biura Detektywistycznego nr 2, opisana została w innej odsłonie. Te książki wyróżnia większy format i nieco inna forma. Historie są nieco krótsze, ilustracje większe, a oprócz historii na każdej stronie czytelnicy znajdą również pytania, na które muszą odpowiedzieć. Te dotyczą wyprawy, na którą Oliver i Tiril wybrali się z dziadkiem Franzem. Ich celem było muzeum dinozaurów. To tam czekała na nich tajna misja. Zadaniem detektywów było odnalezienie figurki dinozaura. Dziesięć różnych prehistorycznych gadów wyrzeźbił ponad sto lat temu Walter Messel. Muzeum posiada dziewięć figurek, do kompletu brakuje jednej. Na zlecenie muzeum szukał jej profesor Burum. Niestety, niedawno uległ wypadkowi i nie może kontynuować swojej misji. Operacja Ostatni Dinozaur opowiada o tej niełatwej i niebezpiecznej wyprawie, podczas której wszyscy troje muszą mieć oczy dookoła głowy, bo nie tylko oni chcą odnaleźć ostatnią figurkę.

 

Każda książka z serii "Operacje" gwarantuje niezapomniane emocje. W tym tkwi tajemnica jej sukcesu. Nie umiem wśród tych książek wymienić choćby jednej słabszej lub nieudanej pozycji. Wszystkie są ciekawe, a każda historia jest inna. Główni bohaterowie szybko zyskują sympatię czytelników, którzy z przyjemnością śledzą ich przygody, a potem niecierpliwie wypatrują kolejnych tomów. Najnowsze części tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że seria "Operacje" cały czas utrzymuje wysoki poziom i stanowi świetne wprowadzenie w świat samodzielnego czytania. Duże litery, spore ilustracje, ciekawe historie, a do tego pojawiające się na ostatniej stronie każdego tomu zadania, które nie tylko stanowią dodatkową rozrywkę i dają szansę na wcielenie się w detektywa, ale również sprawdzają zrozumienie treści przeczytanej książki. Jeśli jeszcze tej serii nie znacie, koniecznie poznajcie, będziecie zachwyceni. Jeśli już znacie, koniecznie zajrzyjcie, po raz kolejny się nie zawiedziecie.

Książki z serii "Operacje" znajdziecie na 


https://www.mediarodzina.pl/

Komentarze

 1. Rewelacyjna książka. Idealna dla mojej córki. Serio jestem zachwycona <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu warto zajrzeć do takiej właśnie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze na co zwrociłam uwagę, to ilustracje, które są przecudne. Aż chce się czytać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle pokazujesz bardzo fajne nowości dla dzieciaków:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama już dawno przekroczyłam wiek docelowy i miło spędzam czas z tą serią.

  OdpowiedzUsuń
 6. słyszałam o tej serii, ale jakoś nie mogłam się na nią zdecydować, teraz widzę, że warto

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz