Nowości z serii "Pomóż mi przetrwać" (Harper Kids)

Uwielbiamy książki o zwierzętach. Każda, oprócz ciekawej historii, daje nam jeszcze możliwość lepszego poznania opisywanego gatunku. O wielu z nich wiemy już całkiem sporo, ale zupełnie nie przeszkadza nam to w czytaniu kolejnych. Zwłaszcza, jeśli oprócz interesującej opowieści, mają dla nas coś jeszcze, wspaniałe, mądre przesłanie. Jak książki z serii "Pomóż mi przetrwać".

 

Właśnie ukazały się dwie kolejne części. Po przygodach jeża, pingwina, pszczoły i foki przyszła kolej na bociana i żubra. Każde z tych zwierząt wpadnie w poważne tarapaty i będzie potrzebowało pomocy człowieka. Mały bocian Adrianek padnie ofiarą bocianicy, która już kilkukrotnie próbowała zająć gniazdo, w którym mieszkała rodzina głównego bohatera. Gdyby nie siatka, którą jakiś czas wcześniej powiesili pod gniazdem bliscy małej Ewuni, doszłoby do tragedii. Bocianek potrzebował pomocy, był mocno poturbowany i miał złamane skrzydło. Od tej pory opiekę nad nim przejęli ludzie. To oni musieli przygotować bocianka na daleką podróż, która czekała go późnym latem. Jak sobie poradzą? Po przeczytaniu Złamanego skrzydła Adrianka wszystko stanie się jasne.
 

Pomocy ludzi potrzebować będzie również mała żubrzyca. Asia urodziła się jako ostatnia ze wszystkich żubrów, które tego roku przyszły na świat w Bieszczadach. Mama bardzo o nią dbała, a Asia obserwowała jej zachowanie i starała się zawsze być jak najbliżej mamy. Niestety, mimo swojej ostrożności, pewnego dnia wpada w kłopoty. Stado żubrów, do którego należy Asia, zostaje spłoszone przez psy. Zwierzęta zaczynają uciekać. Na ich drodze pojawia się rzeka. Mała żubrzyca wpada do wody i nie może się z niej wydostać. Jej również pomagają ludzie. Najpierw ratują, a potem wspierają w powrocie do zdrowia i stada. 
 

Na końcu każdej książki znajdziecie dwie strony pełne ciekawostek na temat zwierząt, które były bohaterami historii. Porządkują i uzupełniają one wiadomości, które młodzi czytelnicy (ale pewnie również ich rodzice) zdobyli w trakcie lektury. Informacji jest sporo, więc każda z tych książek daje świetne podstawy, a jednocześnie zachęca do dalszych poszukiwań i pogłębiania wiedzy na temat różnych gatunków. Ale warstwa edukacyjna to tylko część serii "Pomóż mi przetrwać". Są to przede wszystkim świetnie napisane historie opisujące relacje między ludźmi i zwierzętami. Zawsze traficie tu także na ciekawe opowiadania o dzieciństwie i dzieciach. Młodym czytelnikom bohaterowie na pewno przypadną do gustu, a ich przygody wzbudzą zainteresowanie dzieci. Spodobają im się również przepiękne ilustracje autorstwa Anny Łazowskiej. Wspaniałe kolorowe rysunki doskonale wpasowują się w napisane przez Ewę Nowak historie i stanowią doskonałe dopełnienie całej serii oraz dają kolejny powód do zachwytu. Jeśli i Wy macie ochotę na literacki zachwyt, to seria "Pomóż mi przetrwać" to zapewni!

Książki z serii "Pomóż mi przetrwać" znajdziecie na


https://egmont.pl/

Komentarze

  1. Coraz więcej książek tego wydawnictwa widzę na blogach. Ale skoro są tak dobre to pewnie nie ma co się dziwić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Razem z kuzynką chętnie sięgamy po kolejne tytuły, obie jesteśmy nimi zachwycone.

    OdpowiedzUsuń
  3. ta seria już na nas czeka, także pewnie nie długo sięgniemy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz