"Koniec z Mileną?" (Wydawnictwo Zakamarki)

To naprawdę niepozorna książka. Niewielki format może sprawić, że ktoś łatwo ją przeoczy. Dlatego miejcie oczy szeroko otwarte. Tej książki przeoczyć nie można. Trzeba zwrócić na nią uwagę, zwłaszcza jeśli jest się młodszym nastolatkiem i przeżywa właśnie swoje pierwsze, miłosne zauroczenie.

 

Bohaterów tych książek znają wszyscy miłośnicy dziecięcej literatury rodem ze Skandynawii. Spotkać ich można było w trzech wcześniejszych książkach. Każda z nich silnie akcentowała kwestie związane z pierwszą miłością. Główny bohater, Dawid, obdarzył uczuciem swoją rówieśniczkę. Milena w końcu odwzajemniła jego uczucie i zarówno Dawid, jak i czytelnicy mogli mieć nadzieję na dalszy, szczęśliwy rozwój wydarzeń. Niestety, życie ma na to inny plan. Związek Mileny i Dawida zostanie wystawiony na bardzo poważną próbę. Dawid podejmie bardzo ważną i trudną decyzję. Zdecyduje się zerwać z Mileną. Skąd taki pomysł nie będę Wam zdradzać. Musicie sami krok po kroku i strona po stronie odkrywać prawdę.  

Książek dla młodzieży nigdy za wiele. Pozwalają one przebrnąć przez ten trudny czas dojrzewania. Pokazują relacje między rówieśnikami oraz między dziećmi a dorosłymi. Opisują życie w szkole i poza nią. Ułatwiają zrozumienie wielu kwestii, poruszają tematy trudne, o których dzieci nie chcą rozmawiać, a rodzice nie wiedzą, jak taką rozmowę zacząć. W książce Koniec z Mileną? wątków jest wiele, najważniejsze to oprócz relacji chłopak - dziewczyna, to relacje rówieśnicze, które często ulegają zachwianiu, kiedy pojawia się ktoś trzeci. Sporo miejsca poświęcono również plotkom. Łatwości ich tworzenia i rozpowszechniania. To, co może nam wydawać się beztroską zabawą albo niewinnym żartem, może nieźle namieszać w życiu innych ludzi. 

Jak sami widzicie, książka może jest niepozorna, ale na pewno jest warta uwagi, przeczytania, przemyślenia i przegadania. Młodym czytelnikom na pewno się spodoba, bo porusza tematy bardzo im bliskie. Ich rodzicom pokaże, z jakimi problemami mogą borykać się ich dzieci. To bardzo mądra i wartościowa lektura. Przeczytajcie sami, z dziećmi albo polećcie do przeczytania swoim dzieciom. Ta lektura da Wam na pewno sporo satysfakcji. 

Koniec z Mileną?

Per Nilsson

ilustracje Pija Lindenbaum

tłumaczenie Marta Rey-Radlińska

ZAKAMARKI 2022


 https://www.zakamarki.pl/

 

Komentarze

 1. Bardzo lubimy książki tego wydawnictwa , nie raz nas pozytywnie zaskoczyły. Ta propozycja też mile będzie i u nas widziana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro tej książki przeoczyć nie można to będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego wydawnictwa, muszę zerknąć co oferują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska27 stycznia 2022 21:15

  Z największą przyjemnością będę dalej polecać tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jejku, aż mi szkoda Mileny

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz