"Prawo drapieżcy" i "Pazury gniewu" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Kryminały mają w biblioteczce Tosi bardzo mocną reprezentację. Lubi te w stylu retro, lubi te bardzo współczesne, dopiero co wydane i te, które na księgarnianych i bibliotecznych półkach są już od dawna. Kryminałów o zwierzętach nie miała do tej pory zbyt wielu. Czworonożni bohaterowie niezbyt często zajmowali się sprawami kryminalnymi. Jednym z wyjątków jest Borsuk Starszy, detektyw, którego być może pamiętacie z książki Wilcza nora (KLIK).

Jakiś czas temu ukazał się drugi, a potem również trzeci tom przygód mieszkańców Dalekiego Lasu. Tym razem śledztwa zatoczą znacznie szersze kręgi. Pierwsze, opisane w Prawie drapieżcy, związane będzie z kurami. Borsuk Starszy i jego pomocnik Borsukot zajmą się sprawą uduszonej kury. Co się stało? Kto maczał w tym palce (albo łapy)? Kto coś widział, ale nie zapobiegł zbrodni? I co wspólnego z tym wszystkim może mieć właścicielka kurnika? Wiele pytań, jeszcze więcej wątpliwości. Są świadkowie, eksperci i jedna uduszona kura. Śledczy będą musieli przesłuchać świadków, zebrać dowody, a potem wskazać winnego. 

W trzecim tomie powieści detektywistycznych o przygodach mieszkańców Dalekiego Lasu poszkodowaną będzie kotka perska Markiza. Miłością do niej zapałał Borsukot, który uznał białą kotkę za najpiękniejsze stworzenie chodzące po ziemi. Ich związek nie ma jednak na razie szans na rozwój, ponieważ Markiza zniknęła. Uprowadzono ją z konkursu piękności. Prawdopodobnie jest w wielkim niebezpieczeństwie. Borsukot musi ją uratować. Nie będzie to łatwe. Pojawi się żądanie okupu, pojawią się listy z groźbami i podejrzani, którzy nie mają nic wspólnego ze sprawą. A czas nagli...
Książki Anny Starobiniec polubiłam od pierwszego spotkania. Za ciekawą narrację, niebanalną historię, ciekawe opisy, ogrom humoru i dreszczyk emocji. Te książki są doskonałe. Przemyślane w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie. Anna Starobiniec nazywana jest "rosyjską królową horroru" i nie ma w tym stwierdzeniu grama przesady. Jej książki czyta się jednym tchem i z ogromną przyjemnością. Dzieci będą nimi oczarowane. Dorośli również przeczytają je z przyjemnością. To po prostu dobre książki, ze świetną historią i doskonałymi ilustracjami. Zarówno ich czytanie, jak i oglądanie sprawi im ogromną przyjemność. Tak pięknie wydane i dobrze napisane książki po prostu chce się czytać!


 Prawo drapieżcy

Pazury gniewu

Anna Starobiniec

ilustracje Marie Muravski

tłumaczenie Agnieszka Sowińska

Dwie Siostry 2021


 https://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Uwielbiam takie dziecięce kryminały, ale o tej książce jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe propozycje, właśnie kryminałów brakuje w naszej dziecięcej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z największą przyjemnością sama skuszę się na tę kryminalną dziecięcą serię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem mówię zdecydowane pas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieszablonowe propozycje czytelnicze, chętnie podsunę pomysł ich poznania mojej młodej czytelniczce. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale jakie fantastyczne ilustracje! W naszym przypadku jedynymi kryminałami na półce są przygody skarpetek ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki wyglądają bardzo ciekawie, chętnie się z nimi zapoznamy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki w stylu starych ilustracji. Bardzo fajnie to wygląda. Jeszcze nie miałam okazji zamówić ale poszukam w empiku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Maluchy na pewno zaciekawią takie fajne historie. Dziękuję za propozycje. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz