Nasz patronat: "Ella w teatrze" (Wydawnictwo Dwukropek)

Znowu zaczynamy zapominać, jak to jest, kiedy dziecko chodzi do szkoły. Tosia ostatni raz była w szkole jeszcze w starym roku, więc czasu minęło naprawdę sporo. Lekcje zdalne coraz bardziej nas wszystkich uwierają, a tęsknota za szkołą rośnie z każdym dniem. Trudno, żeby w domu działo się tyle, co w szkole. Zapytacie, co takiego wyjątkowego może dziać się w szkole? Dobrze wiecie, że wydarzyć tam może się wszystko. Kiedy w jednej sali lekcyjnej albo na jednym korytarzu spotykają się tak różnorodne charaktery, to zdarzyć może się wszystko!

 

Przekonali się o tym nauczyciele ze szkoły opisanej w książce Ella w teatrze. Tak, choć w tytule tej książki występuje słowo "teatr", to głównym miejscem akcji jest jednak szkoła. Ta sama, do której zawitaliśmy jesienią zeszłego roku, kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się z bohaterami tej książki. Ella i szantażysta (KLIK) opowiadała o pierwszych zmaganiach ze szkolną rzeczywistością. Teraz bohaterowie książki Timo Parveli znają chyba wszystkie szkolne zasady. Zupełnie nie przeszkadza im to jednak w ich łamaniu albo lekkim naginaniu. Dość boleśnie przekonał się o tym ich nauczyciel, któremu spakowane do walizki ubrania podmienili na komiksy z Kaczorem Donaldem. Tym sposobem na pewno w podróży poślubnej może i miał, co czytać, ale nie koniecznie miał się w co ubrać. Pod jego nieobecność lekcje w klasie Elli prowadzić mieli inni nauczyciele. Czy wiedzieli na co się porywają? Myślę, że nie. Dla każdego z nich zajęcia z tymi pierwszoklasistami były sprawdzianem cierpliwości, kreatywności i umiejętności pedagogicznych. Będzie wesoło, niebezpiecznie i nieprzewidywalnie! Nauczyciele będą postawieni przed bardzo trudnym zadaniem. Jak z niego wybrną? 
 

Drugi tom przygód Elli i jej przyjaciół nie zawiódł naszych oczekiwań. W trakcie czytania trudno powstrzymać uśmiech. Historia rozwinęła się w jeszcze bardziej zabawnym kierunku niż mogłyśmy podejrzewać. Timo Parvela napisał książkę, przy której śmiać się będą całe rodziny. Zarówno wydarzenia, które rozgrywają się w szkole, jak i te z teatru (bo klasa Elli wybrała się na wycieczkę) rozbawią Was do łez. Wszyscy błyskawicznie przeniesiecie się myślami do szkoły. Być może nie chodziliście do takiej, jak ta, w której uczy się Ella. Być może nawet pozazdrościcie jej takiej szkoły, takich nauczycieli i przede wszystkim takich kolegów. Szkoła w tej książce przedstawiona jest jako miejsce przyjazne uczniom. Także tym, którzy może samą szkołę nie do końca lubią. Ci, którzy się jej obawiają również powinni tę historię poznać. Myślę, że dzięki niej szkoła stanie się dla nich miejscem przyjaźniejszym. To obowiązkowa lektura dla starszych przedszkolaków, które dopiero wybierają się do szkoły i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Śmieszna, dobrze napisana i zabawnie zilustrowana. Wciągająca i oryginalna. Zdecydowanie warta przeczytania!

Ella w teatrze

Timo Parvela

ilustracje Katarzyna Koczubiej-Pogwizd

tłumaczenie Iwona Kiuru

Dwukropek 2022


 https://dwukropek.com.pl/

Komentarze

 1. Jeszcze w starym roku ? No to faktycznie. Najpierw pewnie jakieś kwarantanny a teraz zdalne lekcje. Jedna wielka masakra dla tych dzieci. A książka wydaje się szalenie ciekawa. Gratuluję patronatu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki z tego wydawnictwa, więc dobrze, że ta też jest warta przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska9 lutego 2022 08:59

  Z największą przyjemnością skuszę się na tę lekturę w przyszłości z młodszą kuzynką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miło, że jest już kolejne wydanie. Moja córka polubiła się z bohaterką i ucieszy się na drugi tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I znów cudowna oprawa graficzna, natychmiast przyciąga do przygody czytelniczej. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz