"Tajemnica szopy nad Wigrami" (Wydawnictwo Nova Res)

Myślicie już o lecie? Ja coraz częściej. Wydaje mi się, że zima trwa już pół roku. Jakoś mi tak ciągle za ciemno, za zimno i zbyt szaro. Wypatruję wiosny, myślę o lecie i szukam książek, w których bohaterowie korzystają z uroków wakacji. Takich lektur jest oczywiście sporo, ale nie zaszkodzi poszukać czegoś nowego!

 

Ostatnią wakacyjną nowością, która zwróciła moją uwagę jest kryminalna opowieść dla starszych dzieci autorstwa Katarzyny Barcikowskiej. Autorka zabiera czytelników na Mazury, nad jezioro Wigry. Tam wakacje spędza pewna rodzina. Jeżdżą tam co roku całkiem sporą grupę, więc nikt nie może się w tym czasie nudzić. Te wakacje miały się niewiele różnić od wszystkich wcześniejszych. Mieli spać pod namiotem, spędzać czas w lesie i nad jeziorem. Mieli jeść pierogi, zbierać jagody i jeść pieczone przez mieszkającą tam babcię, ciasta. Szybko okazało się, że w tym roku będzie nieco inaczej. Dzieci staną przed zagadką kryminalną, której źródłem będzie tajemnicza budowla postawiona na jednej z posesji. Niby nie powinna ona nikogo dziwić, w końcu na działkach rekreacyjnych stawia się małe domki. Ten jest jednak wyjątkowy, bo nie ma ani drzwi, ani okien. Kto go postawił? Jak tam wchodzi? Czy właśnie w tym budynku należy szukać źródła dziwnych dźwięków, które od jakiegoś czasu słychać w okolicy? Pytania się mnożą!


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Historia wciąga od pierwszej strony, bohaterom można pozazdrościć wyjątkowych wakacji i niezwykłych przygód. To takie wakacje, jakie pamiętamy z własnego dzieciństwa. Pod namiotem, bez internetu, telewizji i telefonów komórkowych. Wakacje, w trakcie których pierwsze skrzypce grają wyobraźnia i pomysłowość. Mimo to, a może właśnie z tego powodu, tak wesołe, intensywne i niebanalne. Godne pozazdroszczenia! A jeśli dodamy do tego jeszcze wątek detektywistyczno - kryminalny z zagadką, którą muszą rozwiązać bohaterowie, to otrzymujemy książkę, którą czyta się jednym tchem! Lekturę uniwersalną, interesującą dla dziewczyn i chłopców, więc jeśli szukacie książki dla swoich dzieci, to Tajemnica szopy nad Wigrami będzie doskonałym wyborem. 

Tajemnica szopy nad Wigrami

Katarzyna Barcikowska

Nova Res 2022


 

 https://novaeres.pl/

Komentarze

 1. Chyba spodobałaby mi sie ta książka. Będę miała na uwadze ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami lubię sięgnąć po młodzieżową lekturę. Fabuła może okazać się całkiem ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też coraz intensywniej myślę o lecie albo chociaż o wiośnie. Kryminał dla młodzieży to całkiem ciekawa opcja, a pewbo znajdzie wielu zwilennikìw :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja póki co wyczekuję wiosny, o lecie na razie nie myślę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszę się że jesteś zaskoczona tą propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 6. My jeszcze trochę za młodzi na taką lekturę, ale zapiszę sobie na przyszłość

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz