"Wyobraź sobie" (Wydawnictwo Dwukropek)

Dzieci boją się wielu rzeczy. Przede wszystkim tych, których nie znają, które widzą po raz pierwszy, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkały. Zdarza im się również bać rzeczy, które znają, ale kiedy w grę wchodzi wyobraźnia, dzieją się rzeczy niesamowite. Strach budzą uchylone drzwi szafy, cień przesuwający się po ścianie albo rosnące za oknem drzewo. Później pojawiają się problemy ze snem oraz kłopoty z wchodzeniem do niektórych miejsc. To komplikuje codzienne życie całym rodzinom, więc wszyscy pilnie szukają pomysłów na poskromienie wytworów wyobraźni! Pomocna okazać się może książka Wyobraź sobie!, wydana właśnie przez Dwukropek.

 

Bohaterką książki jest mała dziewczynka, która dzieli się z babcią swoim największym sekretem. Kilkulatka bardzo boi się piratów. Babcia, jak to babcia, ma na to sposób. Radzi wnuczce, żeby wyobraziła sobie piratów w koronkowych sukienkach, którzy bawią się lalkami! Proste? Okazuje się, że tak. Dziewczynka bez problemu tworzy w swojej wyobraźni nowe obrazy, piraci przestają ją przerażać, zaczynają ją śmieszyć. Szybko okazuje się jednak, że dziewczynka boi się nie tylko piratów. Nie lubi duchów i potworów. Boi się wampirów i starego psa, który mieszka za płotem. Babcia cierpliwie słucha i przy każdym kolejnym potworze wymyśla kolejne sposoby na przegonienie go! 

Nie mogę zdradzić Wam tych sposobów, ale po przeczytaniu książki wszystko stanie się dla Was jasne. To lektura dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym (a także starszych, którzy mają problem z lękami). Te dzieci, które nie boją się niczego również będą się przy niej dobrze bawić, bo to pełna humoru ciekawa opowieść nie tylko o strachach, ale również o relacji wnuczka - babcia. Cała historia jest dobrze napisana i do tego świetnie zilustrowane. Niebanalne rysunki, których autorką jest Elina Braslina. To (chyba) nasze pierwsze spotkanie z jej pracami i jesteśmy nimi oczarowane. Oryginalnych rysunków i oryginalnych historii nigdy za wiele!
 

Wyobraź sobie!

 Patricia Forde

ilustracje Elina Braslina

tłumaczenie Dominika Ciechanowicz

Dwukropek 2022

https://dwukropek.com.pl/


 

Komentarze

 1. Świetna propozycja dla kilkulatków. Jak wiadomo, wyobraźnia dzieci nie zna granic. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To coś dla mojego malucha. On czasem ma takie pomysły, szok :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa propozycja dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Strach przed nieznanym, niezrozumiałym, czy wyobrażonym, potrafi mocno oddziaływac na dzieci, a takie sprytne książki pomagają przezwyciężyć obawy. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz