"Zapominalska kotka Mog" (Wydawnictwo Mamania)

Lubicie koty? Ja bardzo. Co prawda nigdy nie mieszkałam z żadnym pod jednym dachem, to darzę je ogromną sympatią i cały czas myślę o tym, żeby z jednym z nich związać się na stałe. Tosia ma podobne marzenia, więc kto wie, może niedługo się zrealizują. Na razie muszą nam wystarczyć książki o kotach. Tych ukazuje się sporo i na żadnej z tych, które czytałyśmy, nie zdarzyło nam się zawieść. Teraz przyszedł czas na Mog!

 

Mog pojawiła się na brytyjskim rynku wydawniczym pół wieku temu. Polscy czytelnicy poznają ją dopiero teraz. Właśnie ukazał się pierwszy tom jej przygód. W nim poznacie Mog i dowiecie się, co w niej takiego wyjątkowego. Na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem zwyczajną kotką. Mieszka w domu rodziny Thomasów. Jest miła i podobna do wielu innych kotów, jakie widujemy każdego dnia. Wśród ogromu zalet ma tylko jedną, choć dokuczliwą, wadę. Mog jest zapominalska. Potrafi oddać się tak głębokim rozmyślaniom, że zapomina o myciu łapki albo futra. Zapomina o tym, że wchodzić i wychodzić powinna przez specjalną klapkę w drzwiach i ma przez to spore problemy z powrotem do domu. Rodzina nie ma z nią lekko, Mog dostarcza im codziennie nowych zmartwień, aż do dnia, w którym... 

Chcielibyście wiedzieć, co tak wyjątkowego zrobiła szara kotka? Na pewno mam Wam to zdradzać? Niestety, nie mogę. Musicie przeczytać tę książkę. Bardzo klasyczną, wciągającą i ciekawą. Historia jest klasyczna, ale niebanalnie napisana. Bohaterowie, niby zwyczajni, a jednak budzący wyjątkową sympatię. Mog nie da się nie polubić. Może i przyprawia swoich opiekunów o ból głowy, ale założę się, że każdy z Was chciałby ją pogłaskać. Może i bywa zapominalska, ale pewnego dnia jej bliscy przekonają się, że nawet z zapominalstwa może wyniknąć coś dobrego. W książce, oprócz ciekawej historii, znajdziecie również piękne ilustracje. Proste, klasyczne, a jednocześnie wyjątkowe i szybko zapadające w pamięć. My już dobrze zapamiętałyśmy nieco zagubiony pyszczek Mog i będziemy wypatrywać w księgarniach kolejnych książek o jej przygodach.
 

Zapominalska kotka Mog

Judith Kerr

tłumaczenie Zofia Raczek

Mamania 2022

 https://mamania.pl/

Komentarze

 1. Jestem wielką miłośniczką kotów, więc chętnie się skuszę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek ma teraz fioła na punkcie kotków. Książeczka pewnie by mu się podobała

  OdpowiedzUsuń
 3. O kotach? To coś dla mnie "dużego dziecka".

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocza kotka na pewno skradnie serce dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz