"Góra Mądrości" (Wydawnictwo Wilga)

Piękne książki zawsze zwracają uwagę. Po książki wypełnione pięknymi ilustracjami dzieci zawsze sięgną chętniej niż po takie, które ilustracji nie mają. Dorośli wybierając książki, które chcieliby sprezentować bliskim ich sercu dzieciom, robią podobnie. Nie ma w tym oczywiście niczego złego. Piękne ilustracje stanowią obietnicę wspaniałej przygody literackiej.

Góra Mądrości jest jedną z takich książek. Obok pięknej, błękitnej okładki nie można przejść obojętnie. Widoczne na niej, splecione w czułym uścisku, zwierzęta zwracają uwagę i intrygują. Co je połączyło? Dlaczego tak się do siebie tulą? Dowiedzieć się tego można czytając tę książkę. Książkę opowiadającą o przyjaźni, zaufaniu i gotowości pomagania innym. Książki o odwadze i otwieraniu się na nowe. Niedźwiedź i Lis lubili spędzać czas w cieniu tego samego drzewa. Byli tam razem, ale jednak osobno. Nigdy ze sobą nie rozmawiali, choć każde z nich mogło o tym w głębi duszy marzyć. Pewnego dnia bardzo uważnie przyglądała im się żyjąca w tych okolicach Gąsienica. Gąsienica pyta ich o to, dlaczego mają zawiedzione miny. Okazuje się, że Niedźwiedź i Lis mają pewne marzenia. Inne, ale Gąsienica uważa, że mogą spróbować spełnić je razem. Tak rozpoczyna się podróż Niedźwiedzia i Lisa...


 

Droga, którą przebyli bohaterowie tej książki była długa i trudna. Nie brakowało momentów zniechęcenia, zdarzało im się tracić wiarę w jej sens. Trochę jak w prawdziwym życiu. Każdy z nas ma przecież marzenia, o które musi zawalczyć. Niedźwiedź i Lis pokazują, że warto to robić, bo mogą się wtedy wydarzyć rzeczy niezwykłe, a nasze życie ma szansę się całkowicie odmienić. To piękna książka dla małych i dużych czytelników. Pełna mądrości i ciepła. Góra Mądrości skłania do rozmyślań i rozmów. Z całego serca polecam Wam tę książkę. To na pewno jedna z najpiękniejszych i najmądrzejszych książek tego roku. Z ciekawą treścią i niesamowitymi ilustracjami. Ilustracje dopełniają każdą jej stronę. Są piękne i zachwycą każdego czytelnika. Tak, jak cała ta wyjątkowa książka, która będzie doskonałym prezentem dla każdego dziecka, które jest bliskie naszemu sercu.

Góra Mądrości

Mojo Graffi Katarzyna Bielińska

Wydawnictwo Wilga 2022


 

 

Komentarze

 1. Brzmi jak bardzo ciekawa i mądra książeczka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Martyna Kwiatkowska17 maja 2022 07:48

  Skoro to jedna z mądrzejszych książek tego roku na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. ładne wydanie. Ilustracje przyciągają wzrok

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna książeczka i jak sympatyczna, sama chętnie przeczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie przytulimy tę książeczkę, na wieczorne spokojne czytanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz