"Jak dawniej żyły dzieci" (Wydawnictwo HarperKids)

Za tydzień jeden z najbardziej wyczekiwanych dni roku. Na Dzień Dziecka czekają wszystkie małe i duże dzieci. Tego dnia dzieci przejmują władzę nad światem, są lody, wyjścia do zoo, prezenty. Często w szkołach nie odbywają się lekcje, a przedszkolakom zapewniane są dodatkowe atrakcje. Dorośli robią to wszystko, bo chcą sprawić dzieciom przyjemność, chcą pokazać jak bardzo są dla nich ważne. Czy zawsze tak było? Dobrze wiemy, że nie. Kiedyś dzieciństwo wyglądało zupełnie inaczej. Jak? Dorośli trochę na ten temat wiedzą, a dzieci mogą się dowiedzieć dzięki kolejnej książce z serii "Akademia Mądrego Dziecka".

 

Jak dawniej żyły dzieci ma wielu bohaterów, a każdy z nich pochodzi z zupełnie innej epoki i mieszkał w innym zakątku świata. Dziewięcioro dzieci zabiera swoich rówieśników w ciekawą podróż. Rozpocznie się ona w epoce paleolitu. Tu ich przewodniczką będzie Mat. Dziewczynka pokaże czytelnikom gdzie mieszka, opowie o tym, czym zajmują się jej rodzice. Zdradzi, co jada i czym zajmuje się w wolnych chwilach. Pokaże im rysunki naskalne i proste ozdoby, które mieli w swoich jaskiniach. Po spotkaniu z Mat przeniosą się do epoki neolitu, następnie udadzą się do państwa Sumerów i do starożytnego Egiptu. Po tym ostatnim oprowadzi ich Ara, córka kamieniarza pracującego dla faraona. W jej towarzystwie dzieci przyjrzą się budowie piramid, poznają hieroglify, zajrzą nad Nil i poczytają o mumiach. Odwiedzą jeszcze kilka innych interesujących miejsc i poznają ciekawych ludzi. Każda strona wypełniona jest wiedzą. A zdobywanie wiedzy z takiej książki to czysta przyjemność!

Książka Jak dawniej żyły dzieci to książka nie tylko o dzieciństwie. Zakres podejmowanych tematów jest znacznie szerszy. To książka o historii, kulturze, o różnych cywilizacjach. Mnóstwo tu ciekawych miejsc, znanych zabytków, mitycznych historii i legendarnych opowieści. Jeśli chcecie zaszczepić w swoich dzieciach miłość do historii i chęć poznawania przeszłości, to koniecznie wybierzcie tę książkę. Ta nadaje się do tego doskonale. Dzieciom jej czytanie i oglądanie sprawi wielką frajdę. Wiedza przekazywana przez twórców tej książki sama wchodzi do głowy. Dobrze przecież wiemy, że nauka przez zabawę jest najlepsza i w ten sposób wiedza znacznie szybciej wchodzi do głowy. W tym przypadku tak właśnie jest. W pamięci małych czytelników zostaną interesujące opisy i świetne ilustracje, na których pokazano omawiane miejsca i rzeczy. To bardzo interesująca propozycja i kolejny dowód na to, że "Akademia Mądrego Dziecka" to jedna z najlepszych i najciekawszych serii na polskim rynku wydawniczym.
 

Jak dawniej żyły dzieci

Ben Hubbard

ilustracje Christiane Engel

tłumaczenie Kazimierz Pytko

HarperKids 2022


 

 https://www.harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Ta propozycja jest naprawdę super. Jest się czym zainteresować w wolnym czasie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ksiązka już czeka na półce na spotkanie, a my na weekendowe wolne chwile, chętnie będziemy ją poznawać. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Akademia Mądrego Dziecka" nie zawiodła i tym razem:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz