"Mózg jakiego nie znacie" (Wydawnictwo Debit)

Coraz trudniej pisać mi o tym, że pokazuję Wam najpiękniejszą książkę tego roku. Widać jak wiele pracy w przygotowanie nowych tytułów wkładają twórcy i wydawcy. Zachwycające książki ukazują się bardzo regularnie i w swojej ofercie ma je chyba każde wydawnictwo. Nie ma w tym oczywiście niczego złego. To czysty zysk dla wszystkich miłośników książek, którzy szukają wartościowych pozycji do czytania.


 

Uwadze miłośników pięknych, mądrych i wartościowych książek nie umknęła na pewno premiera książki Mózg jakiego nie znacie. Niesamowita ilustracja na okładce zwróci uwagę każdego z nich. Z łatwością można stwierdzić, że mamy do czynienia z książką wyjątkową. Taką, jakiej jeszcze nie było, bo nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek książka dla dzieci poświęcona była mózgowi. Tym razem to właśnie on, ów najważniejszy dla nas organ, jest bohaterem całej książki. Książki, jak na książkę dla dzieci, bardzo poważnej, ale pewnie dlatego tak niezwykle wciągającej. Zajrzycie do wnętrza ludzkiej (ale nie tylko) głowy. Dowiecie się ile waży i z czego się składa ludzki mózg. Poznacie wiele trudnych słów, jak choćby blastula, mezoderma i akson. Dowiecie się czym są neurony i jak działają połączenia nerwowe. Przeczytacie komiks o najwybitniejszej neurobiolożce, czyli Ricie Levi-Montalcini. Każda rozkładówka tej książki to jeden temat. Niektóre są prostsze, inne trudniejsze, ale wszystkie interesująco opisane i dopełnione ogromem pięknych rysunków. Są w każdym rozdziale i znacznie ułatwiają zrozumienie podejmowanych tematów. 
Wydawca określił dolną granicę wieku dla czytelników tej książki na 10 lat. Całkowicie się z nim zgadzam, żeby czerpać przyjemność z jej czytania trzeba mieć już jakiś zasób wiedzy. Młodsze dzieci mogą się niepotrzebnie zniechęcić. Te, które chodzą już do szkoły i samodzielnie czytają będą zachwycone. Świetne opisy, ciekawe wątki i znakomite ilustracje. Z połączenia tych trzech rzeczy powstała znakomita książka. Wciągnie wszystkich młodych miłośników zdobywania wiedzy. Zaciekawi i zachwyci. Dawno nie miałam w rękach tak niebanalnej książki popularnonaukowej. Ktoś mógłby jej zarzucić, że zdjęcia, wykresy i tabele znane z podręczników, zastąpiono ilustracjami. Dla mnie to tylko plus. Dodają książce uroku, umilają lekturę i ułatwiają przyswajanie wiedzy. Wiedzy, która przyda się nie tylko w szkole, ale i w codziennym życiu.

 Mózg jakiego nie znacie

Dr Pablo Barrecheguren

ilustracje Isa Loureiro

konsultacja merytoryczna prof. Marek Kaczmarzyk

tłumaczenie Karolina Jaszecka

Wydawnictwo Debit 2022

wiek 10+


https://wydawnictwo-debit.pl/

Komentarze

 1. Książka pełna ciekawostek i przyznam, że sama z chęcią poznałabym jej treść.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać bardzo ciekawie opisany mózg, chętnie sama bym przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam jakiś czas temu książkę o mózgu, ale taką typowo dla starszych czytelnikow. Wiele ciekawostek z niej wyniosłam. Ta publikacja z Twojego wpisu na pewno też jest wartościową lektorat, a jakie piękne ilustracje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci lubią takie ksiażeczeki, więc na pewno się tą zainteresuja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow wygląda obiecująco. Uwielbiam książki edukacyjne dla dzieci, świetne to jest, że nasze dzieciaki maja okazję zdobywać tyle wiedzy. A przy okazji dokształcamy się i my, rodzice.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama chętnie się z nią zapoznam. Lubię takie propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa propozycja czytelnicza, sama chętnie do niej zajrzę, uwielbiam tego typu książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa książka, zakupię ją moim synom. Kochają takie ciekawostki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz