"Minecraft. Matematyka. Megazadania" (Wydawnictwo HarperKids)

Jakie znacie sposoby na zachęcenie dzieci na nauki rzeczy, których nie lubią i, które ich nie interesują? Każdy ma pewnie swoje. Jedni stosują przekupstwo, inni szukają wymyślnych sposobów na wzbudzenie zainteresowania dzieci. Jeszcze inni mówią, że innego wyjścia nie ma i trzeba się nauczyć. Ja proponowałabym pójść tą samą drogą, którą doradzałam wszystkim, którzy chcieli zachęcić swoje dzieci do czytania. Dać im książki, w których pojawiają się ich ulubieni bohaterowie. 

 

Dziś mam propozycję dla tych, którzy nie lubią matematyki, ale uwielbiają grać w Minecrafta. Znacie takie dzieci? Myślę, że jest ich całkiem sporo. Od tej pory te dzieci nie będą już musiały wybierać między nauką matematyki a grą. Te dwie rzeczy będzie można połączyć. Z zyskiem dla nauki matematyki oczywiście. Wydawnictwo HarperKids wydało właśnie sześć tomów nowej serii "Minecraft. Matematyka. Megazadania". Adresowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na okładce każdego z nich zobaczycie wiek, dla którego dana książka jest przeznaczona.  

W środku czekają na dzieci zadania dostosowane do ich wiek, i umiejętności. Będzie dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Będą ułamki zwykłe i dziesiętne. Będzie geometria. Nie zabraknie również zadań, które będą rozwijać to, co najważniejsze. Umiejętność stosowania i wykorzystywania matematyki w życiu codziennym. Znajdziecie tam zadania związane z pieniędzmi, czasem i odczytywaniem godzin na zegarze. Za każde dobrze rozwiązane zadanie dzieci otrzymują szmaragdy, które po uzupełnieniu całej książki, będą mogli wymienić podczas zakupów w sklepie na ostatniej stronie każdego zeszytu. 

Nauka połączona z zabawą to zawsze dobry pomysł. Dzięki temu dzieci uczą się szybciej i chętniej. Te książki czynią z nauki matematyki przygodę, w której dzieci mają do wykonania misję. Nauka matematyki staje się prawdziwą wyprawą, pełną zadań, które trzeba wykonać. Te książki z powodzeniem można wykorzystywać na zajęciach dodatkowych, na lekcjach matematyki i w domu. Do powtórek przed sprawdzianem, uzupełniania wiedzy i nadrabiania braków. W każdym z tych przypadków sprawdzą się świetnie.
 Książki z serii "Minecraft. Matematyka. Megazadania"

znajdziecie na

https://www.harpercollins.pl/

Komentarze

 1. Bardzo podobają mi się te zadania i chętnie wykorzystam je podczas korepetycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe te książki, za naszych czasów takich nie było a szkoda...
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne. Mój Młody byłby zachwycony. Tylko musimy poczekać, bo niektóre zadania będą za trudne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla fanów. Myślę, że nauka stanie się przyjemna z tymi książkami

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz