"Niedokończony eliksir nieśmiertelności" (Wydawnictwo Literatura)

Czy Wasze dzieci lubią historie z dreszczykiem? Myślę, że tak. Oczywiście mówię tu o historiach dopasowanych do ich wieku. Takich, przy których czytaniu pojawia się dreszczyk emocji, a nie strach, który nie tylko odbiera przyjemność czytania, ale generuje na przykład problemy ze snem. Takim książkom mówię nie. Dziś mam dla Was książkę, przy której czytaniu być może dostaniecie gęsiej skórki, ale zamiast obgryzać paznokcie ze strachu, będziecie się po prostu dobrze bawić.

 

Ta książka to Niedokończony eliksir nieśmiertelności Katarzyny Majgier. Wydało ją Wydawnictwo Literatura w ramach "Serii z dreszczykiem". Dreszcz przebiegnie po Waszych plecach już w trakcie lektury prologu. To w nim poznacie miejsce akcji. Stary, opuszczony dom. Budynek jest bardzo zniszczony, otaczający go ogród zarośnięty. Wygląda na to, że od dawna nikt w nim nie mieszkał. Dlaczego? Czyżby na załatwienie czekały jakieś sprawy majątkowe? Niekoniecznie. Powód jest zupełnie inny. Ci, którzy mieszkają w tej samej miejscowości mówią, że w tym domu... straszy! Czy to prawda? Okazuje się, że tak. W tym domu mieszkają... sama nie wiem, jak ich nazwać. Pewnie najłatwiej byłoby określić ich mianem duchów. Jednak duchami nie do końca są. To ludzie, którzy zażyli eliksir nieśmiertelności. Ten sam, który pojawia się w tytule książki. Ważny jest tu przymiotnik "niedokończony". Nie działał on bowiem tak jak powinien. Zapewniał nieśmiertelność, ale jednocześnie sprawiał, że czas dla osoby, która go zażyła rzeczywiście się zatrzymywał, ale jednocześnie ich ciało stawało się przezroczyste. Po prostu znikali. Początkowo nie było to takie złe, bo mogli straszyć ludzi, którzy wcześniej czymś im się narazili. W końcu jednak zaczęło im się trochę nudzić. Ale czy to wszystko da się jeszcze jakoś odkręcić?
 

Lektura Niedokończonego eliksiru nieśmiertelności to świetna zabawa dla wszystkich miłośników niebanalnych historii. Opowieść jest znakomicie napisana. Bohaterowie budzą sympatię i emocje. Każdy z nich jest inny. Każdy z nieco innych powodów zażył eliksir. Każdy nieco inaczej wykorzystywał możliwości, które dzięki niemu dostał. Dla każdego z nich życie zatrzymało się w nieco innym momencie. Celowo nie zdradzam Wam, kiedy, bo warto całą tę historię czytać i odkrywać samodzielnie. Jest świetnie napisana. Młodzi czytelnicy przeczytają ją z ogromną przyjemnością. To książka w sam raz na nadchodzące wakacje. Ciekawa, klimatyczna i niebanalna. Jeśli szukacie książki, którą moglibyście podarować uczniom starszych klas szkół podstawowych, to nie musicie już szukać. Ta będzie strzałem w dziesiątkę!
 

Niedokończony eliksir nieśmiertelności

Katarzyna Majgier

ilustracje Kasia Kołodziej

Wydawnictwo Literatura 2022


 

https://www.wydawnictwoliteratura.pl/

Komentarze

 1. Fajnie, że powstają takie rozmaite książki dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się na ciekawą historię. Dzieciom będzie się podobać

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasz synek zdecydowanie lubi takie historie i chętnie po nie sięga. Faktycznie trzymają w napięciu - ale w pozytywnym sensie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio właśnie tę książkę znalazłam na liście życzeń urodzinowych dla mojej chrześnicy. Teraz wiem o jaką książkę chodzi i z przyjemnością spełnię to marzenie. Może nawet i sama z ciekawości przeczytam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz