"Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje" (Wydawnictwo HarperKids)

Znam wiele dzieci, które uwielbiają Minecrafta. Słyszałam wiele pochlebnych słów na temat tej gry. Byłam przekonana, że Tosia kiedyś także zacznie w nią grać. I zaczęła, ale kazała nam na to naprawdę długo czekać. W końcu jednak i ona zainteresowała się tą, kultową już, grą. Zaczęło się od prostych budowli, które z czasem próbowała modyfikować i rozbudowywać. Teraz ma ich już całkiem sporą kolekcję, a tworzone przez nią światy stają się coraz bardziej skomplikowane. Spora w tym zasługa jej kreatywności, ale również książek.

Książki i gry komputerowe na pierwszy rzut oka nie tylko się nie łączą, ale nawet wykluczają. To jednak tylko pozory. Książka Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje przyda się każdemu miłośnikowi tej gry. Dzieci znajdą w niej ponad dwadzieścia różnych konstrukcji, które mogą samodzielnie zbudować. Zanim jednak przystąpią do budowania, czekają na nich dwie strony pełne wskazówek, które ułatwią tworzenie kolejnych konstrukcji. Po zapoznaniu się z nimi będą mogli stworzyć posąg jednorożca, dom na zboczu i domek wędkarski. Inni wybiorą może budowanie podziemnej kolejki, minecraftowe muzeum albo mobilny magazyn. Miłośników muzyki skusi może scena koncertowa, rozkochanych w morzu latarnia morska, a tym, którzy lubią konie spodoba się na pewno tęczowa stajnia. Możliwości jest wiele, każda dobrze opisana i pokazana na ilustracjach. Nikt nie powinien mieć problemu z budowaniem na ich podstawie. Wszystko jest dokładnie opisane, więc zapowiada się znakomita zabawa!
Tosia bawiła się z tą książką świetnie. Szybko zaznaczyła konstrukcje, które chce postawić w pierwszej kolejności i krok po kroku je budowała. Patrzyłam z podziwem, bo dla mnie gry komputerowe to czarna magia. Nigdy nie byłam ich fanką, grałam niewiele, więc stawianie tak skomplikowanych konstrukcji (nawet z pomocą książki) to powodu do zachwytu. Ta książka to doskonała propozycja dla wszystkich fanów Minecrafta. Dobrze się z nią bawić będą i ci, którzy grają w nią od dawna, i ci, którzy dopiero swoja przygodę z tą grą zaczynają. To również dobra propozycja dla rodziców, którzy chcieliby zainteresować swoje dzieci książkami. Może i nie jest to powieść, ale jest to książka, która pokazuje, że czytanie wcale nie musi być nudne!
Książkę 

Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje 

znajdziecie na

 https://www.harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Nasz Junior jakoś nie jest zainteresowany tego typu grami. W domu w sumie nie ma z nimi styczności, a od szkolnych kolegów też póki co nie złapał bakcyla. Może jeszcze wszystko przed nami ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników tej gry.

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że to idealna pozycja dla miłośników gry a zapewne takich nie brakuje wśród rówieśników moich synów

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz