"Pan Pies i jeżyk Perzyk" (Wydawnictwo Wilga)

Lubimy czytać kolejne tomy przygód bohaterów, którzy już raz podbili nasze serca. Są jak dobrzy znajomi, przyjaciele, których dalsze losy chcemy poznać. Do tego grona zalicza się Pan Pies. Wyjątkowo dzielny, mądry i odważny czworonóg, który nie waha się pomagać tym, którzy pomocy akurat potrzebują. Pomagał już królikom i fokom. Teraz jego wsparcia potrzebują zwierzęta miłe, ale kłujące, czyli jeże!

 

Dlaczego właśnie one wpadły w tarapaty? Sam nie wiedzą. Pan Pies również nie wie, ale kiedy razem ze swoją opiekunką dociera na pewną wyspę wie, że musi im pomóc. Szybko zaprzyjaźnia się z jeżykiem Perzykiem, małym i uroczym stworzeniem, które bardzo boi się o swoje życie. Na wyspie urządzane są regularne polowania na jeże i Perzyk każdego wieczora może stać się ich ofiarą. Pan Pies zobowiązuje się bronić nowego przyjaciela i przede wszystkim mu pomóc. Zanim zrobi to drugie, musi się jednak dowiedzieć, co tak naprawdę dzieje się na wyspie i dlaczego tak źle wiedzie się tam jeżom. 

 

My tę historię i jej zakończenie już znamy. Wy musicie poznać je sami. Myślę, że będziecie zaskoczeni. My byłyśmy i uznajemy to za ogromną zaletę tej historii. Książki, które zaskakują to prawdziwe skarby. To gwarancja czytelniczego sukcesu. Zwłaszcza w przypadku małych czytelników, którzy dopiero zaczynają czytać samodzielnie pierwsze książki. Książka Pan Pies i jeżyk Perzyk oraz cała seria, której autorem jest Ben Fogle doskonale się do tego nadaje. Litery są dość duże, ilość tekstu na każdej stronie jest odpowiednia. Historia została podzielona na rozdziały, więc nie trzeba czytać całej od razu, tylko można rozłożyć jej lekturę na kilka dni. Sporo jest również ilustracji, więc lektura jest jeszcze przyjemniejsza. W sam raz na zbliżające się coraz większymi krokami wakacje. Książki o przygodach, przyjaźni i zwierzętach doskonale się na ten czas nadają. Jeśli nie poznaliście jeszcze Pana Psa do przeczytania macie całe trzy tomy i jestem przekonana, że zrobicie to bardzo szybko. Bo tym książkom nie można się oprzeć.

Pan Pies i jeżyk Perzyk

Ben Fogle i Steve Cole

ilustracje Nikolas Ilic

tłumaczenie Ewa Borówka

Wydawnictwo Wilga 2022


 https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

 1. Sama chętnie się skuszę na tę lekturę gdy trafi w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że ilustracje są biało-czarne. Dzieci lubią kolorowe rysunki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sympatyczne opowieści. Myślę, że spodobają się mojemu synkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Urzekły mnie ilustracje, ale historia też wydaje się ciekawa. Chyba zainteresujemy się całą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój synek byłby zachwycony. Uwielbia bajki z pieskami

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz