Seria "Krok po kroku" (Wydawnictwo Wilga)

Dziesięć lat temu z zazdrością spoglądałam w stronę anglojęzycznych książek dla dzieci. Było w nich wszystko. Były książki sensoryczne, z różnymi materiałami wplecionymi w kolejne strony, których dzieci mogły dotykać. Były książki z zawieszkami, które można było przyczepić do wózka albo łóżeczka. Książki ze zdjęciami prawdziwych zwierząt i bajki pełne bardzo ładnych ilustracji. Polski rynek wydawniczy adresowany do najmłodszych nie był wtedy jeszcze tak rozwinięty jak dziś. Teraz znajdziemy już książki dla dzieci na każdy temat i w każdej formie. Rodzice naprawdę mają w czym wybierać!


Ta różnorodność książek dla małych czytelników to ogromna szansa na rozbudzenie w dzieciach miłości do czytania. Połączenie czytania z zabawą to świetny sposób na zainteresowanie najmłodszych książkami. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Seria "Krok po kroku" z Wilgi. Nieduże książeczki z twardymi stronami to nie tylko wierszyki do czytania, ale również puzzle, które maluchy mogą próbować układać. Książki są dwie. O czym są wywnioskujecie już po przeczytaniu tytułu. Mój dzień to, jak łatwo się domyślić opowiada o tym, co dzieje się w życiu malucha od rana do wieczora. Po wstaniu z łóżka bohaterowie książki jedzą śniadanie, bawią się i miło spędzają czas. O tym, co się dzieje dowiadujemy się z ilustracji i wierszyków. To, co robią można zobaczyć również na puzzlach. W książce są dwie układanki. Każda składa się z czterech elementów.  

Podobnie jest w książce Zwierzaki. W niej zobaczycie dobrze znane dzieciom koty i psy oraz zwierzęta, które widują nieco rzadziej. Na przykład mieszkające na wsi krowy, owca i świnie. O tym, co lubią i gdzie można je spotkać. Rymowane opowiastki wpadają w ucho i dzieci na pewno szybko nauczą się ich na pamięć. Ich wspólne czytanie na pewno będzie dużą przyjemnością. Układanie puzzli z ich wizerunkami również. Na dwóch układankach dzieci zobaczą na przykład szeroko uśmiechnięte, taplające się w błocie świnki! One bawią się świetnie i z małymi czytelnikami będzie podobnie.Dwie nieduże książeczki okazują się świetnym sposobem na nudę. Dzieci będą mogły posłuchać wierszyków, będą mogły obejrzeć miłe dla oka ilustracje i ułożyć puzzle. To naprawdę wiele możliwości zabawy, patrząc na to, że mamy do czynienia z kartonowymi książkami dla najmłodszych czytelników. I dobrze, bo dzięki temu dzieci będą mogły jeszcze dłużej się z nimi (albo nimi) bawić. Sprawdzą się w domu, w kolejce do lekarza i na wyjeździe. Dzięki połączeniu książek i puzzli można zabrać je ze sobą wszędzie. Nie zajmą wiele miejsca, a dadzą dzieciom mnóstwo przyjemności. 

Książki z serii "Krok po kroku"

znajdziecie na


https://www.gwfoksal.pl/

Komentarze

  1. Takie niby niepozorne książeczki, a daja tyle możliwości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładnie wydane książeczki, fajna propozycja dla najmłodszych 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz