"Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Na pewno znacie tych bohaterów! Każde polskie dziecko ich zna. Filmy o ich przygodach oglądaliśmy my, teraz oglądają je nasze dzieci. Choć Bolek i Lolek zadebiutowali na ekranach telewizorów kilkadziesiąt lat temu, zdają się w ogóle nie starzeć. Od jakiegoś czasu ich przygody można nie tylko oglądać, ale również o nich czytać. Zaczęło się od książki Bolek i Lolek zwiedzają Polskę (KLIK), potem ukazała się książka Bolek i Lolek na szlaku polskich kultur (KLIK). W tym roku czytelnicy mogą wyruszyć z nimi na trzecią wyprawę. Tym razem w poszukiwaniu skarbów. 


Skarby rozpalają wyobraźnię wszystkich, bez względu na wiek. Nic więc dziwnego, że Bolek i Lolek również się nimi zainteresowali. Ile marzeń mogliby spełnić mając w swoim posiadaniu najprawdziwszy skarb? Ile zabawek mogliby kupić? Ile tabliczek czekolady mogliby zgromadzić, a potem powoli (albo nieco szybciej) zjadać? Mnóstwo! Trzeba tylko zrobić jedną rzecz. Znaleźć skarb. Gdzie? Najlepiej w zamkowym skarbcu. Tam o skarb nie powinno być trudno. Gdyby to się jednak nie udało, można szukać skarbu w starych osadach albo w podziemnych kompleksach. Można też zajrzeć do starej, nieczynnej od dawna kopalni. Przewodniczką i towarzyszką przygód będzie Cysia, przesympatyczna dziewczynka, która chyba niczego się nie boi. Razem z nią Bolek i Lolek przemierzą sporą część Polski, odwiedzą różne ciekawe miejsca. Być może o niektórych z nich czytelnicy wcześniej nie słyszeli. A warte są odwiedzenia, więc książkę o przygodach Bolka i Lolka można potraktować nie tylko jako ciekawą powieść dla małych czytelników, ale również jako przewodnik.
Lato sprzyja wycieczkom. Bliższym i dalszym. Ja mam w głowie listę miejsc, które chciałabym pokazać Tosi. Lista stale się wzbogaca, bo (najczęściej w książkach) znajdujemy inspiracje do kolejnych wypraw. Książka Małgorzaty Dziczkowskiej przypomniała nam o tym, że mieliśmy wybrać się do Biskupina. Rok temu odwiedziliśmy Niedzicę, kilka razy zawitaliśmy do Bielska-Białej (skąd pochodzą Bolek i Lolek). Zwiedziliśmy oczywiście Kraków i Warszawę. Teraz czas na pozostałe punkty z mapy podróży Bolka i Lolka. Tam na pewno i nas czekają skarby do odkrycia. Większość opisanych przez autorkę miejsc znajduje się na Dolnym Śląsku. Jeśli wybieracie się tam, to koniecznie wcześniej przeczytajcie tę książkę. Wtedy żadne ciekawe miejsce nie umknie Waszej uwadze. Jeśli wybieracie się w zupełnie inny rejon Polski lub świat, to nic straconego. Przygody Bolka i Lolka to świetna wakacyjna lektura, więc koniecznie ją przeczytajcie. Będziecie się przy niej bawić tak samo dobrze, jak jej bohaterowie, którzy przeżywali te niesamowite przygody!
 

Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów

Małgorzata Dziczkowska

ilustracje Joanna Kurowska

Znak Emotikon 2022


https://www.znak.com.pl/

Komentarze

 1. Bolek i Lolek to świetna bajka. Dzieci muszą poznać tych bohaterów. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dość, że Bolek i Lolek to jeszcze podróże. Jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta książeczka. Oj, pamiętam, jak sama kiedyś oglądałam i bardzo lubiłam Bolka i Lolka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podróże po polskich miastach z Bolkiem i Lolkiem brzmi świetnie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz