"Ariol. Królicze zęby" (Wydawnictwo ADAMADA)

Znacie kogoś kto nie lubi czytać? Myślę, że tak. A znacie kogoś, kto nie lubi się śmiać? Myślę, że nie, bo śmiać lubią się wszyscy (choć zapewne są tacy, którzy nie mają ku temu okazję). Dziś chciałam Wam pokazać książkę, która nie tylko rozkochuje w czytaniu, ale również wywołuje salwy śmiechu.

To kolejny dom dobrze znanej młodym czytelnikom komiksowej serii "Ariol". Jej bohaterowie zdążyli już zaskarbić sobie sympatię bardzo wielu młodych miłośników literatury. Najnowszy tom serii przynosi wszystko, co dobrze znamy. Są bohaterowie, których zdążyliśmy polubić, są historie, które bawią do łez i takie, które skłaniają do refleksji albo łudząco przypominają nasze codzienne życie. Przykłady? Bardzo proszę! Choćby ta historia, w której Ariol i Ramono wchodzą na najwyższą półkę w szafie i zaczynają rozpakowywać bożonarodzeniowe prezenty. Albo ta, w której Ariol idzie w tatą do pracy. Równie ciekawie jest wtedy, kiedy znudzony Ariol spędza czas na balkonie. Założenie było dobre, miał tam odrabiać lekcje, ale realizacja planu niespecjalnie się udała. Jest świetna historia o rodzinnym wyjściu do teatru, w którym wrażenia estetyczne zostają przyćmione przez kwestie związane z mówieniem prawdy. Dwanaście niebanalnych historii, które na pewno przypadną do gustu młodym czytelnikom.Przygód Ariola trudno nie polubić. To świetna lektura dla miłośników czytania i tych, którzy za tekstem pisanym nie przepadają. Komiksowa forma przekona nawet nieprzekonanych. Kolejne historie czyta się szybko i z dużym zainteresowaniem. Rysunki bardzo umilają lekturę i wprawiają czytelników w jeszcze lepszy nastrój. Bohaterowie, choć są zwierzętami, do złudzenia przypominają ludzi, więc łatwo w ich zachowaniach odnaleźć te, które sami obserwujemy w codziennym życiu. To ogromny atut tej komiksowej serii i kolejny powód, dla którego warto ją przeczytać. My miałyśmy już przyjemność poznać wszystkie wydane do tej pory tomy, teraz kolej na Was! 

Ariol. Królicze zęby

Emmanuel Guibert

ilustracje Marc Boutavant

tłumaczenie Tomasz Swoboda

ADAMADA 2022


Komentarze

 1. Komiksy są ciekawym pomysłem na książeczki dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Dzięki obrazkom mogą ułożyć własną historię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja dzięki komiksom polubiła czytanie :) Bardzo ciekawa książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się to, że w zbiorze jest aż 12 historii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem fajny komiks. Dzieci powinny być zadowolone

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz