"Świnka wysokich lotów" (Wydawnictwo Jaguar)

Superbohaterowie świetnie nadają się na bohaterów książek. Wielu czytelników, bez względu na wiek, z przyjemnością będzie poznawać ich przygody. Takie historie zawsze trzymają w napięciu, budzą zainteresowanie i ciekawość. Dlatego nie dziwi mnie, że regularnie pojawiają się na rynku wydawniczym książki z bohaterami w roli głównej. Przyznam jednak, że takiego superbohatera jeszcze na kartach książek nie spotkałyśmy!

 

Oto naszym oczom ukazuje się najprawdziwsza świnka! Na ramiona zarzuciła pelerynę i lata całkiem wysoko nad ziemią. To Batpig (zwany także Grześkiem). On jest głównym bohaterem tej historii i najprawdziwszym superbohaterem. Choć kiedy widzimy go po raz pierwszy możemy nabrać pewnych wątpliwości. Jest środek nocy, a Grześka budzi jakieś dziwne przeczucie. Co się dzieje? To nie jest pierwsza noc, kiedy to mu się zdarza. Na dodatek zawsze budzi się zawsze o tej samej godzinie i czuje bardzo dziwnie. Kiedy opowiada o tym kolegom, ci bagatelizują sprawę. Aż do chwili, kiedy bardzo dziwne rzeczy zaczynają dziać się na lekcji matematyki. Kto matematyki nie lubi, ten wie, że ta lekcja może ciągnąć się w nieskończoność. Jednak to, co wydarzyło się w szkole Grześka brzmi jak najgorszy koszmar. Czas jakby stanął w miejscu? Dlaczego? Ja na to pytanie nie odpowiem (choć odpowiedź znam). Musicie przeczytać komiks i wtedy wszystko stanie się jasne. Oprócz tej historii czekają na Was jeszcze dwie inne. Pierwsza, niedługa, nazwana antraktem. I druga, znacznie obszerniejsza w kosmicznym klimacie!
Trzy ciekawe historie. W sam raz dla początkujących czytelników. Doskonałe dla tych, którzy nie przepadają za powieściami, ale lubią czytać komiksy. Usatysfakcjonują miłośników ciekawych historii i tych, którzy lubią w trakcie lektury zanosić się śmiechem. Przygody Batpiga są naprawdę zabawne. Dzieciom na pewno przypadną do gustu. Batpig i jego przyjaciele nie są może najgrzeczniejszymi bohaterami w historii literatury, ale za to do złudzenia przypominają niektórych czytelników. Dzięki temu szybko zyskują ich sympatię. A co zyskują czytelnicy? Świetnie napisane historie, które niemal same się czytają!
 

Świnka wysokich lotów

Rob Harrell

tłumaczenie Anna Lewicka

Jaguar 2022


Komentarze

 1. Świetna kreska, mnóstwo kolorów i zabawna treść. Czego chcieć więcej? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem przekonana, że odbiorcy w różnym wieku są zachwyceni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo urocza świnka iw dodatku komiks, więc pewnie dzieci chętnie będą czytały :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie kupowałam jeszcze takich komiksów. Chętnie bym przeczytała z dzieckiem

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz