"Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zawariować" (Wydawnictwo ADAMADA)

Są powieści obyczajowe i historyczne. Są kryminały i historie fantastyczne. Reportaże i biografie. Wymieniając te różnorodne gatunki wcale nie mam na myśli wyłącznie literatury dla dorosłych. Książki pisane dla dzieci cechuje podobna różnorodność. Ci, którzy mówią, że nie znaleźli jeszcze książki, która wzbudziłaby ich zainteresowanie mijają się z prawdą. 

Dziś mam dla Was książkę obyczajową. Kontynuację bardzo ciekawej historii, z którą po raz pierwszy zetknęłyśmy się prawie trzy lata temu (KLIK). Książka Franek Błyskawica okazała się nie tylko interesującą powieścią, ale również najoryginalniejszym i jednym z najciekawszych przewodników po Gdańsku. W drugim tomie przygód Franka, Gdańska jest nieco mniej. Tu na pierwszy plan wybija się nowy bohater. Wymarzony i wyczekany brak Franka. Czytelnicy są świadkami oczekiwania na przyjście na świat nowego członka rodziny. Franek bardzo niecierpliwie na niego czeka. Co prawda rodzice uświadamiają mu, że nie od razu będzie mógł bawić się z bratem, ale Franek i tak bardzo się cieszy. Czytelnicy śledzą kolejne etapy przygotowań. Cieszą się i przeżywają razem z chłopcem. Aż w końcu nadchodzi ten dzień. Na świat przychodzi Leon (który miał mieć na imię Maks). Jak bardzo jego pojawienie się namiesza w życiu Franka? Każdy chyba wie, że bardzo! Jeśli chcecie się przekonać, co najbardziej zaskoczyło i zdziwiło Franka, musicie przeczytać książkę Agnieszki Śladkowskiej.
 Czy Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować to książka tylko dla tych dzieci, które czekają na młodszego brata albo siostrę? Nie, ale na pewno dobrze wypełnia lukę na rynku wydawniczym. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu historii adresowanych do maluchów. Trudniej znaleźć takie książki dla dzieci w wieku szkolnym. One oczywiście rozumieją więcej i wiele rzeczy można im już po prostu wytłumaczyć, ale przeczytanie książki Agnieszki Śladkowskiej na pewno nie zaskoczy. To bardzo pozytywna, interesująca i wciągająca historia. Świetnie napisana historia obyczajowa, którą czyta się z dużą przyjemnością. Czytelnicy na pewno odnajdą w niej sytuacje, których być może sami byli uczestnikami albo o których słyszeli, a czytając o nich wszystkich będą się na pewno świetnie bawić i upewnią się, że czytanie to naprawdę wyjątkowa przygoda i wielka przyjemność.
Franek Błyskawica. Jak wychować rodzeństwo i nie zwariować

Agnieszka Śladkowska

ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

ADAMADA 2022


 https://adamada.pl/

Komentarze

  1. Zabawna książeczka. Dzieci ją polubią

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że powstają też takie opowiadania dla starszych dzieci. To na pewno warta uwagi książka.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dawno nie czytałam nic z tego wydawnictwa. Książkę będę polecać dalej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz