Mali bohaterowie i ich wielkie historie (Wydawnictwo Jedność)

Jakie książki najbardziej lubią przedszkolaki? Na pewno uwielbiają opowieści o bohaterach, którzy pojawiają się w bajkach i filmach. Poznawanie kolejnych przygód ulubionych bohaterów to dla dzieci zawsze wielka frajda. Równie chętnie przedszkolaki słuchają książek, których bohaterami są zwierzęta. Te nabierają w nich najczęściej ludzkich cech, przez co ich przygody i problemy stają się małym czytelnikom bardzo bliskie. Dziś mam dla Was dwie właśnie takie książki.

Bohaterem pierwszej z nich jest przeuroczy mały Krecik. Na okładce widzimy jak z zaciekawioną miną spogląda na niebo. Czego tam wypatruje? Trudno na razie powiedzieć. Można mieć jednak pewność, że po przeczytaniu całej książki wszystko stanie się jasne. Na pierwszych stronach widzimy Krecika, który siedzi na niewielkim pagórku. Przygląda się pływającym po wodzie kaczkom. Bardzo chciałby też umieć pływać, ale niestety nikt go tego nie nauczył. Nikt też nie nauczył go skakać po trawie albo po drzewach. To bardzo go smuci, bo Krecik ma wrażenie, że nie jest w niczym dobry i niczym się nie wyróżnia. Oczy otwiera mu dopiero mądra Sowa. To ona uświadamia Krecikowi, że każdy jest wyjątkowy i trzeba po prostu być sobą. Co z tą radą zrobi nasz bohater? Wykorzysta! I to jak! Czytelnicy będą zachwyceni!
W takim sam (albo i większy) zachwyt wprowadzi czytelników książka Szczęśliwy płaszcz Koziołka. Do zachwytu dołączyć trzeba jeszcze sporą dawkę wzruszenia. Bo jak tu się nie wzruszyć, kiedy czyta się o sympatycznym Koziołku, który wyszedł na spacer w nowym płaszczu na grzbiecie. Był z niego bardzo dumny i bardzo cieszył się, że ma takie ładne ubranie. Nie spodziewał się jednak, że ów płaszcz da radość nie tylko jemu. Koziołek nie zawaha się ani przez chwilę, kiedy okaże się, że jego ubranie może przydać się innym. Komu? Na przykład rodzinie żab! Co dokładnie zrobi? Czy odda im swoje ubranie czy może zrobi coś zupełnie innego? Przekonacie się czytając tę książkę. Miejcie tylko pod ręką zapas chusteczek. Wielkie wzruszenie gwarantowane!
Pięknych książek dla małych czytelników nie brakuje. Dlaczego warto sięgnąć akurat po te dwie? Bo wciągają i wzruszają. Historie w nich przedstawione są nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim mądre. Dodają pewności siebie, pokazują jak ważna jest gotowość do niesienia pomocy. Te lekcje powinno odrobić każde dziecko, bo dzięki temu będą mogły wspierać swoich rówieśników i sami (w wielu sytuacjach) będą mogli poczuć się lepiej. Ale te książki to nie tylko mądre i wartościowe opowieści, to również przepiękne ilustracje. Trudno oderwać od nich wzrok, zachwycą nawet najbardziej wymagających czytelników. Razem ze świetnymi historiami tworzą wartościową i interesującą dla małych czytelników całość. Jeśli macie w rodzinie przedszkolaka, to koniecznie musicie dołączyć te książki do jego biblioteczki!

Książki znajdziecie na 


Komentarze

  1. Śliczne ilustracje, dobrze że lekturka wzbudza empatię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Warstwa graficzna tych pozycji jest naprawdę cudowna.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzieci polubią te książeczki. Zwierzątka są najlepsze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz