"Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta" (Wydawnictwo HarperKids)

Kim chcą zostać Wasze dzieci? Pomysłów mają na pewno wiele. Chłopcy marzą na pewno o karierze piłkarskiej. Dziewczynki chcą może zostać aktorkami albo modelkami. Niektóre dziewczynki i niektórzy chłopcy marzą o zawodzie lekarza. Ktoś może chciałby zostać nauczycielem albo zawodowym kierowcą. Każde dziecko ma własny pomysł na swoją przyszłość. A czy któreś z nich marzy o tym, żeby zostać szpiegiem?

Szczerze mówiąc nigdy takiego dziecka nie spotkałam. Raczej trafiałam na dzieci, które marzą o zostaniu policjantem. Dlaczego tak się dzieje? Powód może być tylko jeden, za mało się o zawodzie szpiega mówi i pisze. Dzieci po prostu nie wiedzą, czym taki szpieg się zajmuje i dlatego nikt nie myśli o takiej przyszłości. Teraz zainteresowanie zawodem szpiega może wzrosnąć dzięki książce Jak zostać szpiegiem? Podręcznik tajnego agenta wydanej przez HarperKids. Z niej dzieci dowiedzą się z jakiego języka pochodzi i co oznacza słowo szpieg. Przeczytają również o najważniejszych cechach charakteru jakie musi posiadać dobry szpieg, jak wygląda przyjęcie do służby i na czym polegają egzaminy, które kandydat musi zdać. Potem można się dowiedzieć, że szpiedzy zajmują się różnymi rzeczami, dlatego można wydzielić wśród nich kilka grup. Dzieci poznają także zasady, którymi w swojej pracy kierują się szpiedzy. Nie zabrakło również rozdziału poświęconego szyfrom oraz najsłynniejszym szpiegom w historii świata. Sporo? Sporo, ale to tylko niewielka część tematów, które poruszono w tej książce!
Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta to na pierwszy rzut oka książka podobna do wszystkich innych książek dla dzieci. Duży format, duże ilustracje, mnóstwo ciekawostek - tak, to wszystko można tu znaleźć. Ale informacje przekazywane w tej publikacji zainteresują nie tylko młodych czytelników. Sama dowiedziałam się z niej sporo, a czytanie jej dało mi mnóstwo przyjemności. Ta książka to kolejny dowód na to, że literatura dziecięca może trafić w gusta czytelników w bardzo różnym wieku i wszystkim spodobać się tak samo, dając całym rodzinom pretekst do rozmów na jej temat. Książka Jak zostać szpiegiem szybko podbiła nasze serca. Wszyscy, którzy lubią książki poszerzające wiedzę o świecie, będą zachwyceni. Naprawdę sporo się z niej dowiedzą i będą się przy tym bardzo dobrze bawić. Jak przy każdej dobrej książce!
 

Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta

Daniel Nesquens

ilustracje Oyemathias

tłumaczenie Marta Szafrańska - Brandt

HarperKids 2022 

https://harpercollins.pl/
 

Komentarze

  1. Bardzo ciekawa i intrygująca propozycja książkowa dla najmłodszych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój syn bardzo lubił takie książki. Myślę, że teraz też znajdzie się wielu chętnych młodych czytelników.

    OdpowiedzUsuń
  3. Lektura na pewno znajdzie swoich odbiorców.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz