"Drzwi o trzech zamkach" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Czy jest jeden, niezawodny sposób na zainteresowanie dzieci książkami? Oczywiście! Dobre książki. Wciągające, interesujące, angażujące, emocjonujące. Książki, od których nie można się oderwać. Książki, które najpierw się czyta, a potem o nich rozmyśla i rozmawia. Czy takich książek jest wiele? Na pewno, ale prawda jest też taka, że każdego interesuje coś innego i każdy musi znaleźć to, co go najbardziej interesuje. Ja mam dziś dla Was książkę, która wciągnie wszystkich miłośników oryginalnych historii.

Bohaterem książki Drzwi o trzech zamkach jest Niko. Chłopak jakich na świecie wielu. Prowadzi całkiem zwyczajna życie. Do dnia, w którym na suficie swojego pokoju zauważa napis: Jeżeli chcesz, żeby spotkało cię coś nowego. Przestań robić ciągle to samo. Dziwny, tajemniczy i bardzo intrygujący. Niko od razu zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem. Czy naprawdę ciągle robi to samo? Po analizie wychodzi na to, że tak. Niko zdaje sobie sprawę, że całe jego życie to powtarzalne czynności. Czy może to zmienić? Początkowo wydaje mu się, że nie, ale potem wpada na pomysł małej zmiany, którą mógłby wprowadzić. Niko postanawia zacząć chodzić do szkoły inną drogą. Nie spodziewa się nawet jak bardzo zmieni to jego życie. Już pierwszego dnia uwagę chłopaka zwróci stojąca przy jednej z ulic rudera. Niko podejdzie do drzwi i naciśnie na dzwonek. Bez wiary, że ktokolwiek na niego zareaguje. Ku jego zdziwieniu okaże się jednak, że w budynku ktoś jest i na dodatek ten ktoś na niego czekał! Niko mógłby wejść, jednak drzwi do rudery mają trzy zamki, a chłopak nie ma klucza do ani jednego z nich. Szybko jednak okaże się, że klucze niekoniecznie są potrzebne. Wystarczy posiadać coś innego...Drzwi o trzech zamkach to trzymająca w napięciu powieść pełna tajemnic i zagadek. Przygody głównego bohatera i towarzyszących mu stworzeń intrygują i wciągają. Czytelnicy przenoszą się razem z nimi do niezwykłego równoległego świata, w którym liczy się przede wszystkim bystry umysł i umiejętność wychodzenia poza schematy. Przepełniona zagadkami powieść angażuje nie tylko głównego bohatera, ale również czytelników, którzy mimowolnie próbują odpowiadać na te same pytania. Pełno tu nie tylko zadań do rozwiązania, ale również kwestii związanych z nauką. Jest fizyka kwantowa, zagadnienia związane z czasem i jego postrzeganiem oraz mnóstwo zagadnień logicznych. Połączenie tego wszystkiego bardzo wciąga i nie pozwala się od tej książki oderwać. Miłośnicy nauki, fani emocjonujących historii, ci, którzy lubią się bać albo tacy, którzy najchętniej podróżują po świecie wyobraźni. Wszyscy będą zachwyceni! Bo takiej książki jeszcze nie było! 

Drzwi o trzech zamkach

Sonia Fernandez-Vidal

tłumaczenie Joanna Ostrowska

 Znak Emotikon 2022


 
https://znakemotikon.pl/

Komentarze

 1. Nic dziwnego, że u Was takie zainteresowanie ksiażkami. Fantastyczna historia! Nie pierwsza taka recenzja u Ciebie i zapewne nie ostatnia. U nas zadziałała metoda codziennych lektur przynoszonych ze szkoły do domu. Chcesz czy nie, musisz czytać każdego dnia godzinę. Na szczęście literatura młodzieżowa w UK jest bardzo przystępna i wesoła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama z chęcią zapoznałabym się właśnie z tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla jakiej grupy wiekowej jest ta książka? Zerkając na zdjęcia, tekst mogę się domyślić że mniej więcej.... 9-14?
  Bardzo lubię, gdy ktoś , kto pisze o książkach, daje zdjęcia- fragmenty książki! Ja sama to robię na swoim blogu gdyż lubię informować czytelnika, jakim stylem jest pisana dana książka i Tobie również dzięki za to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dla grupy 9-14 nada się jak najbardziej.

   Usuń

Prześlij komentarz