"Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania" (Wydawnictwo Harper Kids)

Gra MINECRAFT jest dla mnie absolutnym fenomenem. Jako osoba, która na grach komputerowych zna się, delikatnie mówiąc, średnio nie zdziwiłam się specjalnie, kiedy w sklepach pojawiły się gadżety związane z tą grą, a dzieci zaczęły się wymieniać sposobami na tworzenie różnych kwadratowych budowli. Zdziwiłam się dopiero, kiedy moda na Minecrafta nie zaczęła przemijać. Kiedy jedne dzieci przestają w nią grać, zaraz pojawiają się kolejne, które rozpoczynają swoją przygodę z nią.Tosia odkryła Minecrafta rok temu. Wcześniej niespecjalnie ją interesował, choć sami wiele razy próbowaliśmy zachęcić ją do wypróbowania tej gry. Długo się opierała, ale w końcu dała się namówić. Nie mogę powiedzieć, że przepadła i trudno ją od Minecrafta oderwać, bo do tego jest Tosi bardzo daleko, ale wolny czas lubi spędzić na tworzeniu kolejnych budowli. Korzysta przy tym z własnej wyobraźni, poradników i książek, których jest na rynku wydawniczym całkiem sporo. Ostatnio do jej minecraftowej biblioteczki dołączył Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania. Pudełko pełne inspiracji, które spodoba się każdemu miłośnikowi tej gry. W środku znajdziecie trzy książki-poradniki:

 • Miniblokopedię,
 • Podręcznik kreatywności,
 • Kompaktowe budowle. 
A także gadżety, które ucieszą każdego fana Minecrafta. Plakat z tabelą bloków używanych w grze i zawieszkę na drzwi, której każdy gracz chętnie użyje do ozdobienia swojego pokoju i zakomunikowania domownikom, że właśnie jest w trakcie rozgrywki. 
 
Pomyślelibyście, że do grania w grę komputerową potrzebna jest książka? Pewnie nie i pewnie można czerpać przyjemność z minecraftowych rozgrywek bez zaglądania do książek, ale widzę po Tosi, że takie poradniki to dla niej świetna inspiracja. Najpierw buduje korzystając ze wskazówek zawartych w książce, a potem sama tworzy kolejne. Bawi się przy tym świetnie i jednocześnie odkrywa nowe możliwości tej gry. Śmiało więc mogę polecić ten zestaw książek wszystkim miłośnikom Minecrafta i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą grą. Każdy wyniesie z nich coś wartościowego. A rodzice już nigdy nie będą mogli powiedzieć: "Zamiast grać, lepiej przeczytałbyś książkę!", teraz granie i czytanie zgrabnie połączyło się w całość!
 
 

Minecraft. Nowa kolekcja kreatywnego budowania
 
Harper Kids 2022
 
 


Komentarze

 1. Bardzo fajnie, że powstaje tyle książek o tematyce tej gry.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka lubi w to grać, a ja szczerze mówiąc nie rozumiem fenomenu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej gry, ale skoro dzieci lubią się nią bawić, to chyba bardzo dobrze. Wygląda na jakąś bardzo ciekawą i kreatywną grę.
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz