"Biblioteka Astrid" (Wydawnictwo Mamania)

Nie będę Was pytać o to, czy lubicie czytać książki, bo skoro tu jesteście to lubicie na pewno. Mogłabym Was jednak zapytać za co lubicie książki. Odpowiedzi pewnie byłyby podobne, choć może różniłaby się kolejność. Jedni najpierw mówiliby o chwili wytchnienia jaką daje im czytanie. Inni wspomnieliby o możliwości poznania nowych historii, dotarcia do miejsc, których normalnie nie mieliby szansy odwiedzić. Wielu mówiłoby o rozwijaniu wyobraźni. Powodów, dla których sięgamy po książki jest wiele i każdy jest dobry. Chodzi przecież przede wszystkim o to, żeby czytać!

Astrid, bohaterka książki Biblioteka Astrid Martina Widmarka, mówiła, że czytanie jest jak podróż. Książki pozwalały jej odwiedzać różne miejsca i poznawać różne kultury. Dziewczynka bardzo chętnie z tego korzystała. Mniej entuzjastycznie podchodził do sprawy jej kot. Kiedy razem z Astrid odwiedzał kolejny zakątek świata, w którym Astrid odkrywała kolejną wyjątkową książkę, kot mówił jedynie "Tja". To jedno bardzo krótkie i niezbyt grzeczne słówko stało się jego imieniem. Astrid czytała te wszystkie książki z wypiekami na twarzy. Opowiadane w nich historie budziły jej autentyczny zachwyt. Tja podchodził do sprawy ze znacznie mniejszym entuzjazmem. Czyżby Tja nie lubił książek? A może jest na tym etapie, na którym ciągle szuka się tej jedynej, wymarzonej i najwspanialszej lektury? Przeczytajcie tę książkę, a wszystkiego się dowiecie.Biblioteka Astrid to czwarta książka niezwykłego duetu pisarsko - ilustratorskiego. Historię wymyślił i opisał Martin Widmark, autor jednej z najpopularniejszych serii detektywistycznych dla dzieci. Ilustracje stworzyła Emila Dziubak, jedna z najzdolniejszych polskich ilustratorek. Co wyszło z tego połączenia? To, co zwykle. Genialna książka. Piękna opowieść o książkach i czytaniu. Dla miłośników książek i dla tych, którzy jak Tja, do czytania podchodzą jeszcze ostrożnie. To wyjątkowa lektura o czytaniu i pisaniu książek. Poruszająca, wzruszająca i na pewno warta przeczytania. Książka o książkach. Czy dla miłośników książek może być coś lepszego? Może! Pięknie wydana i doskonale zilustrowana książka o książkach i ich czytaniu. Szukacie takiej? Już nie musicie! Oto ona! Biblioteka Astrid!
 

Biblioteka Astrid

Martin Widmark

ilustracje Emilia Dziubak

tłumaczenie Dorota Skowrońska

Mamania 2022


https://mamania.pl/

Komentarze

  1. Uwielbiam ten duet, więc to kolejna świetna propozycja dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byłam przekonana, ze będzie coś o Astrid Lindgren ! A tu nie! No bo Astrid L. uwielbiam , za wszelakie książki, zwłaszcza "Dzieci z Bullerbyn" - Twoja Astrid przyznaję, nie zainteresowała mnie, bo nie mam dzieci, ale zgadzam się, że "czytanie jest jak podróż. ".

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz