"Hydropolis. Uciekaj" (Wydawnictwo WAB)

Wiele razy pisałam o tym, że czytanie książek dla dzieci i młodzieży znacząco poszerza moje literackie horyzonty. Wybierając tytuły "dorosłe", które sama chcę przeczytać, stawiam na sprawdzonych autorów i lubiane przeze mnie gatunki. W przypadku książek dla młodych czytelników jestem znacznie bardziej otwarta. Czytam gatunki, których nigdy wcześniej nie czytałam i pisarzy, z którymi wcześniej jakoś nie było mi po drodze.

Tak właśnie było z Hydropolis, pierwszą powieścią Zygmunta Miłoszewskiego adresowaną do młodych czytelników. Nazwisko pisarza jest mi oczywiście doskonale znane, ale dopiero Hydropolis sprawiło, że dałam się skusić na pierwsze, bliższe spotkanie z jego twórczością. Pisarz zabiera czytelników pod wodę. Tu żyje główny bohater tej historii - Leonardo. Choć jego świat jest światem podwodnym, to wiele zasad przypomina te, które znamy z naszej codzienności. Są szkoły, zakłady pracy, relacje rodzinne i przyjacielskie. Jednak nad tym wszystkim unoszą się bardzo negatywne emocje. Czytelnik od razu czuje niepokój, jakąś grozę, tajemniczość i złe emocje. Da się wyczuć jakieś zagrożenie. Dlaczego? Żeby się tego dowiedzieć trzeba się w tę historię zanurzyć. Co Was czeka? Na pewno literacka przygoda jakiej wcześniej nie przeżyliście.
Hydropolis wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Powieść Zygmunta Miłoszewskiego wciągnęła mnie od pierwszej strony. Książka jest bardzo dobrze napisana i trzyma w napięciu od początku do końca. Bohaterowie, choć żyją w zupełnie innej rzeczywistości, szybko stają się czytelnikom bardzo bliscy. Ze względu na miejsce akcji i tło, na którym rozgrywają się przygody bohaterów, nie mogę napisać, że czytelnicy mają szansę przeżyć coś podobnego. Mogę jednak doświadczyć podobnych rozterek i emocji. Może już kiedyś nawet ich doświadczyli albo doświadczają teraz. Jestem przekonana, że bez względu na moment i miejsce, w którym się obecnie znajdujecie i tak przeczytacie tę książkę z przyjemnością. Bo to po prostu ciekawa historia. Pierwsza z trzech, która inauguruje dobrze zapowiadającą się literacką serię! 

Hydropolis. Uciekaj

Zygmunt Miłoszewski

ilustracje Piotr Sokołowski

Wydawnictwo WAB


https://www.gwfoksal.pl/

 

Komentarze

 1. Zapowiada się świetnie. Sama bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 2. Super że lektura ma ładną okładkę, przyciąga wzrok, wciąga od pierwszej strony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że autor wydał tę lekturę. Dobrze, że jest ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie do końca moja tematyka, ale naprawdę ciekawie przedstawiłaś tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz