Recenzje Tosi: "Magiczne Drzewo. Geniusz" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Niedawno ukazał się kolejny tom serii "Magiczne Drzewo", której autorem jest Andrzej Maleszka. Dwunasty tom bestsellerowej serii nosi tytuł Geniusz. Teraz wypadałoby opowiedzieć krótko o książce, więc nie traćmy czasu i zaczynajmy! Pojawiają się tu dobrze znani bohaterowie, Kuki, Gabi i Budyń. Jest też Blubek, który jak wiemy z poprzednich tomów, jest najgorszym uczniem w całej szkole. W tej historii to on wysunie się na pierwszy plan. Wszystko za sprawą nowej szafy, która pewnego dnia została przywieziona do szkolnej biblioteki. Mebel okazuje się magicznym przedmiotem, który zmienia Blubka w prawdziwego geniusza. Chłopiec zaczyna tworzyć niesamowite wynalazki. Z tego powodu porywa go tajna organizacja, która oczekuje, że Blubek stworzy dla niej bardzo niebezpieczną broń. Kuki, Gabi i Budyń ruszają na ratunek. Chcą i muszą pomóc przyjacielowi. Będą walczyć z porywaczami, ogromnymi owadami i pułapkami, które znajdują się w lodowej twierdzy. Zdobywać będą magiczne eliksiry. Jedne dają magiczne zdolności, inne są bardzo niebezpieczne i szkodliwe...

Magiczne Drzewo. Geniusz to kolejna interesująca książka autorstwa Andrzeja Maleszki. Warta przeczytania, ze względu na mądrość, humor i rozwijanie wyobraźni czytelników. Historia jest ciekawa i zabawna, zdecydowanie poprawia humor. Posiada niesamowite ilustracje w formie zdjęć. Nie widziałam podobnych w żadnej innej książce. Bardziej przypominają zdjęcia z filmów niż ilustracje znane mi z innych książek. Na pewno bardzo mocno wyróżniają "Magiczne Drzewo" na tle innych książek dla dzieci. Mi bardzo się podobają, tak jak książka Geniusz i cała seria! Gorąco polecam ją wszystkim młodym czytelnikom!
Tyle Tosia, teraz kilka słów ode mnie. Oddałam głos Tosi, bo to ona zachęciła mnie do przeczytania "Magicznego Drzewa". Doskonale pamiętam gdzie i kiedy kupiłam jej pierwszy tom tej serii. Pamiętam też jak bardzo chciała te książki czytać. To była dla mnie najlepsza rekomendacja, jeśli docelowy odbiorca czyta z wypiekami na twarzy, tom za tomem, to książki muszą być naprawdę dobre. I są! "Magiczne Drzewo" to seria, która nie obniża lotów. Łączą się w niej wątki obyczajowe i fantastyczne. To pożywka dla dziecięcej wyobraźni. Myślę, że "Magiczne Drzewo" to jedna z tych serii, które wciągną nawet tych, którzy za czytaniem nie przepadają. Seria, która ma jedną bardzo dużą zaletę, o której nie wspomniała Tosia, nie trzeba jej czytać po kolei. Każda książka to osobna historia, więc kolejność czytania zależy tylko i wyłącznie od Was! Zachęceni? Mam nadzieję, że tak!

 

Magiczne Drzewo. Geniusz

Andrzej Maleszka

Znak Emotikon 2022


Książkę kupisz 

TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz