"5 nocy do Gwiazdki" (Wydawnictwo Wilga)

Zbliżają się jedne z najbardziej wyjątkowych (a może i najbardziej wyjątkowe) dni roku. Czekamy na nie coraz bardziej niecierpliwie, bo od kilku tygodni nasze oczy cieszą choinki, bombki i świąteczne dekoracje. Jak w tej sytuacji nie czekać? Jak w tej sytuacji można nie być niecierpliwym? 

Dlatego w ogóle nie dziwię się bohaterowi książki 5 nocy do Gwiazdki, który odlicza dni (a raczej noce do Bożego Narodzenia). Kiedy go poznajemy do Gwiazdki pozostało tylko (albo aż) 5 nocy. Trudno stwierdzić, czy to dużo czy mało. Wszystko zależy od tego, kto czeka i odlicza. Bohater książki jest niecierpliwy. Tak bardzo nie może się doczekać Gwiazdki, że ma nawet problemy z zaśnięciem. Emocje są ogromne i udzielają się także czytelnikom. Ci ostatni, na kolejnych stronach książki śledzą trwające w domu chłopca przygotowania. Widzą ubieraną choinkę i wyjmowane z kartonów dekoracje. Atmosfera robi się coraz bardziej świąteczna. Czytając tę książkę łatwo sobie wyobrazić zapach choinki, ciepło kubka kakao i blask choinkowych lampek. Naprawdę szybko zaczynamy czuć się jak bohater tej książki. Do pełni szczęścia brakuje tylko śniegu, ale wkrótce i on zaczyna padać. Tylko dlaczego do Bożego Narodzenia zostało jeszcze tyle dni?! Chłopiec jest coraz bardziej zniecierpliwiony. Czytelnicy też... Na szczęście po każdej nocy przychodzi nowy dzień, który przybliża nas wszystkich do wielkiego dnia. Tylko co, kiedy on w końcu nadejdzie? Na co chłopiec będzie czekać?
Smak oczekiwania na Boże Narodzenie znają chyba wszyscy. Szczególnie niecierpliwie czekają na ten dzień najmłodsi. Dzieci uwielbiają świąteczną atmosferę, dekoracje i oczywiście prezenty. Marzą o tym, żeby spotkać Świętego Mikołaja i przyłapać go na podkładaniu prezentów pod choinką. Jimmy Fallon zamknął te wszystkie elementy w swojej książce. Niecierpliwy główny bohater szybko zyskuje sympatię czytelników. Także za sprawą pięknych ilustracji. Nie można się nimi nie zachwycić. Od razu zwracają uwagę. Tak miłe dla oka czytelnika rysunki na pewno spodobają się małym czytelnikom, którzy będą wypatrywać na nich różnych elementów związanych z Bożym Narodzeniem. Nie mogę też wspomnieć o polskim tłumaczeniu tej książki. Jego autorem jest Michał Rusinek. Każda książka, którą do tej pory przekładał na język polski szybko zyskiwała naszą sympatię. Niektórych nauczyłyśmy się nawet na pamięć! 5 nocy do Gwiazdki nie jest żadnym wyjątkiem. Czyta się ją świetnie, rymowany tekst szybko zapada w pamięć, więc po kilkukrotnym przeczytaniu można recytować ją z pamięci.To na pewno umili ostatnie dni oczekiwania na Boże Narodzenie. I da poczucie, że nie tylko nas to oczekiwania tak bardzo ekscytuje!  
 

5 nocy do Gwiazdki

Jimmy Fallon

ilustracje Rich Deas

tłumaczenie Michał Rusinek

Wydawnictwo Wilga 2022

https://www.gwfoksal.pl/
 

Komentarze

 1. Mamy tę książkę, jest cudowna. Nie zliczę, ile razy czytałam ją już przed snem moim chłopcom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Urocze ilustracje, a takie odliczanie do Gwiazdki jest zawsze ekscytujące - zwłaszcza w towarzystwie ciekawej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie znam tej książeczki, my już wyrośliśmy z książek dla dzieci ... a szkoda - były magiczne

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że to właśnie dzieci najbardziej nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz