"Makaron" i "Miód" - nowości w serii "Akadmia Mądrego Dziecka. Wiem, co jem!" (Wydawnictwo HarperKids)

Bardzo cenię w ludziach ciekawość świata. Ciekawość, którą starają się zaspokoić i zainteresowania, które ciągle rozwijają. Pamiętam, że w czasach szkolnych niewielu nauczycieli dawało nam gotowe odpowiedzi. Raczej zachęcali nas do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi. Dlaczego? Tłumaczyli nam, że te samodzielnie wyszukane informacje szybciej wejdzie do głowy i na dłużej w niej zostanie. Tę samą zasadę staram się wpoić Tosi. Zależy mi na tym, żeby wiedziała, gdzie szukać odpowiedzi, jeśli czegoś nie wie albo coś ją zainteresuje. 

Dziś najłatwiej znaleźć odpowiedzi w internecie. Różna bywa ich jakość, ale generalnie, coraz częściej możemy na wiedzy znalezionej w sieci polegać. Nie ma w tym niczego złego, sama bardzo często to robię. Tak jest najszybciej i najprościej. Jednak dużo większą przyjemność sprawia mi szukanie odpowiedzi w książkach. Dziś to prawdziwa przyjemność. Książek popularnonaukowych ukazuje się naprawdę sporo i są adresowane do czytelników niemal w każdym wieku. Coraz częściej także dla dzieci i to dzieci coraz młodszych. Doskonałą serią dla ciekawych świata maluchów i przedszkolaków jest "Akademia Mądrego Dziecka" wydawana przez HarperKids. Tosia, choć wiekiem (i wzrostem) przewyższa docelowych adresatów tych książek i tak chętnie do nich zagląda. Zupełnie jej się nie dziwię, bo książki są naprawdę świetne. W tym miesiącu ukazały się kolejne interesujące tytuły.
Wydane zostały w ramach serii "Wiem, co jem", która nie tylko przybliża dzieciom kwestie związane z powstawaniem jedzenia, ale również uczą dzieci poprawnych nawyków żywieniowych. Z książki Makaron dowiedzą się, co jest potrzebne do przygotowania makaronu. Książka Miód odpowie na pytania dotyczące powstawania miodu. Każda z nich pełna jest ciekawych pomysłów na dania wykorzystujące głównych bohaterów tych książek. Z książki Miód dowiedzieć się można, jak wygląda miód zaraz po wyjęciu z ula, z czasem jednak zaczyna gęstnieć. Dlaczego? I czy to na pewno dobrze, że tak się dzieje? O tym też przeczytacie w tej książce. Poznacie również sposoby na to, żeby zrobić kolorowy makaron. Inspiracji i ciekawostek na pewno nie zabraknie. Gwarantuję, że dzieci będą czytać te książki z wypiekami na twarzach i bardzo wiele się z nich dowiedzą. W końcu nazwa "Akademia Mądrego Dziecka" zobowiązuje!
 

Książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka"

znajdziecie na


Komentarze

  1. Książki z tej serii są naprawdę świetne. Za każdym razem jest się czym zachwycić.

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne książeczki, napewno wiele nauczą nasze dzieciaki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz