"Zagadki babci" (Wydawnictwo Frajda)

Babcia to jedna z najważniejszych osób w życiu człowieka. Wiele z nich spędza ze swoimi wnukami mnóstwo czasu. To one przygotowują najlepsze potrawy i pieką najpyszniejsze ciasta. Te, które wspomina się przez całe życie. Każda babcia jest inna, każda ma inne zwyczaje. Ale każda jest też wyjątkowa! Dlatego zupełnie nie dziwi mnie, że babcie bardzo często stają się bohaterkami literackimi. 

W tym roku ukazało się kilka nowych książek z ich przygodami. Ja na dzisiejsze święto wybrałam tę, która spodobała nam się najbardziej. Zagadki babci to zbiór siedmiu opowiadań. Każde jest historią innej babci i innej wnuczki albo innego wnuka. Za pióro chwyciły znakomite pisarki i znakomici pisarze. Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska - Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski i Ewa Winnicka. Ilustracje są dziełem jednej osoby. Stworzyła je Oksana Draczkowska. Co na nich można zobaczyć? Wszystko to, co opisano w tej książce. Jakie są bohaterki tych opowiadań? Bardzo różne. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, żebyście mogli poczuć się przyjemnie zaskoczeni, ale mogę chyba napisać, że reprezentują (i to godnie) wszystkie babcie świata. Są to babcie z pasją i pazurem. Babcie prawdziwe i przyszywane. Żyjące w sposób, w jaki babcie żyły w naszych czasach i te nieco odważniejsze i bardziej szalone. Co je łączy? Przede wszystkim to, że kochają swoje wnuczki i swoich wnuków!Czy babcie czytają książki swoim wnukom? Na pewno! To przecież świetny sposób na spędzanie czasu i niezbyt męczące zajęcie, więc każdy może to robić. Nawet te babcie, którym zdrowie nie pozwala na szaleństwa na placu zabaw. Wspólne czytanie Zagadek babci na pewno sprawi przyjemność i babciom, i wnukom. Historie są mądre, pełne ciepła i humoru. Osadzone we współczesnych realiach, a jednocześnie bardzo klasyczne. Doskonałe do głośnego czytania. Nie za długie i nie za krótkie. Po prostu idealne i takie, do których chce się wracać. Bohaterki tej książki podbiły nasze serca swoją odwagą, oddaniem, gotowością do spełniania własnych marzeń i determinacją. Takie babcie to prawdziwe superbohaterki! 

Zagadki babci

Sylwia Chutnik, Roksana Jędrzejewska - Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Ewa Winnicka

ilustracje Oksana Draczkowska

FRAJDA 2022

https://wydawnictwofrajda.pl/
 

Komentarze

  1. Myślę, że to wydanie będzie cieszyło się sporym zainteresowaniem odbiorców.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz