Niewidzialna nitka (Wydawnictwo JEDNOŚĆ dla dzieci)

Emocje to bardzo trudny temat. Odczuwamy je wszyscy, ale niektórzy nie potrafią sobie z nimi radzić. Wszyscy dobrze wiedzą, że warto się tego nauczyć. Dzięki temu łatwiej iść przez życie. Pierwszym krokiem do tego będzie zrozumienie emocji, które nam towarzyszą. Najlepiej zacząć to robić jak najwcześniej. Z punkt wyjścia do takich rozmów biorąc książki. Piękne historie, które przybliżają najmłodszym różnorodny świat emocji.

Jedną z takich książek jest na pewno Niewidzialna nitka. Pięknie wydana opowieść o... pępku! Dlaczego właśnie o nim? Bo, jak się okazuje, właśnie w pępku kryje się tytułowa nitka. Nitka, której nie widzimy, ale która może nam bardzo pomóc. Kiedy? Na przykład wtedy, kiedy bardzo za kimś tęsknimy. Mama Niny tłumaczy dziewczynce, że z pępka wychodzą nitki, które łączą nas z ludźmi, których kochamy. Dzięki temu nawet, kiedy jesteśmy daleko od siebie, możemy być pewni, że bliskie nam osoby o nas myślą. Dla Niny to bardzo istotna informacja. Rozmowa z mamą rozwiewa wiele wątpliwości, które do tej pory nią targały. Dziewczynka zaczyna rozumieć, że nawet będąc z dala od rodziców nie traci łączności z nimi. Że osoby, które się kochają, kochają się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy są blisko siebie. Nina szybko zrozumiała tę zasadę i od tej pory wcielała ją w życie. Robiła nawet jeszcze więcej! Dzieliła się swoją wiedzą z rówieśnikami i w tej sposób im pomagała. Dzięki historii o nitce dzieci szybciej przeganiały smutek i uspokajały się.  

Pomysł z nitką, która (choć niewidzialna) łączy całe rodziny jest genialny. Nina zrozumiała go od razu. Dzieci, którym opowiadała o nitce, zrozumienie tej historii również nie sprawiało problemu. Z małymi czytelnikami książki Miriam Tirado będzie podobnie. To piękna, prosta i bardzo mądra opowieść. Dzieciom Nina stanie się bardzo bliska. Jest ich rówieśniczką, przeżywa podobne radości i smutki. Targają nią podobne emocje, więc przeczytanie książki o jej przygodach będzie doskonałym punktem wyjścia do rozmowy na temat tego, co czujemy. Rozmowy ważnej i potrzebnej. Dzięki niej dzieciom łatwiej będzie przeżywać różne wydarzenia. I będzie im po prostu łatwiej żyć! 

 Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę

Miriam Tirado

ilustracje Marta Moreno

tłumaczenie Anna Kozaczewska

JEDNOŚĆ dla dzieci 2022


 https://www.jednosc.com.pl/

 

Komentarze

  1. Podoba mi się pomysł na jej fabułę i dziękuję za polecenie tego tytułu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz